سرویس بین الملل- میلیون ها تن از مردم کشور فقیر یمن که نزدیک به دو سال و نیم است زیر بمباران های شدید سعودی ها روز گار می گذرانند، در آستانه مشاهده فاجعه انسانی هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری المیادین، معاون دبیرکل سازمان ملل گفت: یمن بزرگترین فاجعه انسانی در جهان است و ملت یمن با خطر قحطی روبرو است.

استیون اوبراین در سخنان خود در نشست فوق العاده شورای امنیت که به درخواست روسیه برای پرداختن به اوضاع انسانی یمن برگزار شده بود، درباره وخامت اوضاع معیشتی در این کشور هشدار داد. 

اوبراین با تاکید بر اینکه یمن با بزرگترین فاجعه انسانی در جهان روبرو است، افزود: یمن بزرگترین فاجعه انسانی در جهان است و ملت یمن با خطر قحطی روبروست. دو سوم از یمنی ها به دریافت کمک های ضروری و فوری نیاز دارند. بیش از هفت میلیون نفر در یمن از گرسنگی رنج می برند و با آینده ای نامعلوم روبرو هستند. که این تعداد در مقایسه با یک ماه پیش، سه میلیون نفر افزایش داشته است. 

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که درگیریها در یمن همچنان ادامه دارد و نبردها تشدید شده است. شمار آوارگان هم افزایش یافته است و تخریب مراکز بهداشتی هم ادامه دارد و بیماری های واگیردار شیوع پیدا کرده است. باید اجازه داد کمک ها از همه بنادر یمن به ویژه بندر الحدیده وارد این کشور شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج