طالبان افغان با نزدیک شدن به فصل جنگی بار دیگر با انتشار بیانیه‌ای به فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان هشدار داد که مانند فرماندهان سابق آمریکایی وی را نیز با شکست مواجه خواهد ساخت.

به گزارش خبرگزاری موج، طالبان افغان با انتشار بیانیه‌ای اظهارات اخیر ژنرال نیکلسون درباره عبرت گرفتن از کشته شدن «ملا عبدالسلام» والی خودخوانده طالبان در قندوز را محکوم کرد.

طالبان افغان در این بیانیه هشدار داد که آنها بدانند که مردم افغان با متجاوزین چه برخوردی می‌کنند و آنها را با سرافکندگی از افغانستان خارج خواهند کرد.

طالبان با یادآوری شکست انگلیس و شوروی سابق در افغانستان اظهار داشت که مردم افغانستان به آمریکا نیز به همان دیده نگاه می‌کنند و این کشور نیز به سرنوشت انگلیس و شوروی سابق در افغانستان دچار خواهد شد.

در بیانیه آمده است که اگر آمریکایی‌ها به اشغال افغانستان پایان ندهند و خواسته‌های ملت افغان را نپذیرند، نیروهای آمریکایی را با تمام تجهیزات و قدرتشان از افغانستان بیرون خواهند انداخت.

با این وجود طالبان همواره از هر مناسبتی استفاده کرده و بیانیه صادر کرده‌اند.

طالبان افغان قبل از این با انتشار بیانیه‌ای از ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز خواسته بودند تا به اشغال افغانستان پایان دهند و ریکرد آمریکا در قبال افغانستان را تغیر دهند.

آنها در بیانیه قبلی خود گفته بودند طالبان برای وحدت، تمامیت ارضی و پایان حضور نظامیان خارجی در افغانستان تلاش می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج