وزیر دفاع فرانسه که به قاهره سفر کرده است با رئیس‌جمهور مصر دیدار و گفت‌‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «ژان ایو لو دریان» روز سه‌شنبه با «عبدالفتاح السیسی» دیدار و درباره توسعه روابط بین دو کشور در زمینه صنایع جنگی گفت‌‌وگو کرد.

در بیانیه صادره از ریاست‌جمهوری مصر آمده است که در دیدار السیسی و وزیر دفاع فرانسه همچنین «صدقی صبحی» وزیر دفاع مصر و «اندریه بران» سفیر فرانسه در قاهره حضور داشتند.

در این بیانیه آمده است که السیسی در این دیدار نشان عالی مصر را به نشانه قدردانی از تلاش‌های بی‌سابقه وی در زمینه همکاری نظامی بین دو کشور به وی اهدا کرد.

السیسی تصریح کرد که روابط مصر و فرانسه به سطح شراکت استراتژیک در تمامی زمینه‌ها به خصوص در زمینه نظامی ارتقا یافته است.

خبرگزاری آناتولی نیز گزارش داد که وزیر دفاع فرانسه در این دیدار گفت که کشورش بر استمرار تقویت همکاری دوجانبه با مصر در زمینه‌های نظامی و امنیتی به گونه‌ای که منافع مشترک دو کشور را محقق کند، تأکید دارد.

لودریان همچنین با «محمد العصار» وزیر تولیدات جنگی مصر دیدار کرد و به نشانه قدردانی از ایفای نقش وی در تقویت روابط مصر و فرانسه، عالی‌ترین نشان فرانسه را به وی اعطا کرد.

العصار نیز تأکید کرد که هدف وزارت تولیدات جنگی مصر توسعه همکاری با صنایع دفاعی فرانسه از طریق اجرای پروژه‌های مشترک با مصر با استفاده از تکنولوژی پیشرفته فرانسوی به اضافه امکانات صنایع تولیدات جنگی در مصر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج