نزدیک به سه هزار تن امروز (یکشنبه) در مقابل دادگاه مرکزی در شهر حیفا تظاهرات کردند تا مراتب اعتراض خود و درخواستشان را جهت برچیدن مخازن آمونیاک مطرح کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری معا، این تجمع در مقابل دادگاه مرکزی در شهر حیفا برای اعتراض نسبت به درخواست تجدیدنظری برگزار شد که از سوی "شرکت شیمیایی حیفا" علیه حکم دادگاه مبنی بر تخلیه مخازن آمونیاک ارائه شده است.

این تظاهرات که با حضور کارمندان شهرداری حیفا و دانش آموزان مدارس حضور داشتند، از بزرگترین تجمعات در حیفا درخصوص مخازن آمونیاک به شمار می‌آید.

تظاهرکنندگان پلاکاردهایی را جهت درخواست برای تخلیه مخازن آمونیاک و مخالفت با درخواست تجدیدنظر از سوی شرکت حیفا در دست گرفتند. شرکت شیمیایی حیفا اداره این مخازن را برعهده دارد.

این شرکت درخواست تجدیدنظری را در حکم دادگاه امور محلی در شهر حیفا ارائه داده است.

پیشتر دادگاه دستور بستن مخازن طی 10 روز را داده بود. دادگاه اجرای این دستور را به دلیل درخواست برای تجدیدنظر به تعویق انداخت.

در مخازن آمونیاک در حیفا حدود 12 هزار تن گاز سمی و کشنده وجود دارد که در هر لحظه ممکن است به دلیل حملات نظامی، حمله موشکی، یک فاجعه صنعتی و یا زمین لرزه، این مخازن منفجر شده و این گازها پخش شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج