نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که نیمی از مردم آلمان شک دارند که مارتین شولتز بتواند در رقابت با آنگلا مرکل به پیروزی دست یافته و صدر اعظم جدید آلمان شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، نظرسنجی موسسه امنید که برای روزنامه بیلد ام سونتاگ انجام شده، حاکی است که نیمی از آلمانی ها پیروزی شولتز و رسیدن وی به صدراعظمی این کشور را بعید می دانند.

این نظرسنجی نشان می دهد که تنها 36 درصد آلمانی ها بر این باورند که مارتین شولتز نامزد حزب سوسیال دموکرات می تواند پس از انتخابات پارلمانی، صدر اعظم آلمان شود. البته بر اساس نرخ حمایت از احزاب سیاسی آلمان، حزب سوسیال دموکرات با حزب مرکل رقابت شدید و تنگاتنگی دارد. میزان حمایت مردم آلمان از حزب مرکل به بیش از 32 درصد رسیده و این رقم برای حزب سوسیال دموکرات به 31 درصد رسیده است.

حزب راستگرای تندروی جایگزین برای آلمان نیز تنها 9 درصد حمایت مردم را در اختیار دارد. این نظرسنجی طی روزهای 16 تا 22 فوریه از 1900 نفر از شهروندان آلمانی انجام شده است.

نظرسنجی دیگری که اوایل ماه جاری انجام شده بود، نشان می داد که اگر انتخابات در ماه فوریه برگزار شود، مارتین شولتز رئیس سابق پارلمان اروپا به پیروزی خواهد رسید. شولتز 29 ژانویه نامزدی خود را برای رقابت با مرکل اعلام کرده است. این نامزدی پس از آن اعلام شد که زیگمار گابریل وزیر خارجه کنونی آلمان تصمیم گرفت تا در رقابت برای صدر اعظمی آلمان شرکت نکند.

انتخابات پارلمانی آلمان قرار است 24 سپتامبر برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج