سرویس بین الملل- یک منبع امنیتی عراقی گفت که نیروهای مسلح این کشور امروز یکشنبه بزرگترین سایت قاچاق نفت گروه تروریستی داعش را در موصل تحت کنترل در آوردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های عراق، این منبع گفت که نیروهای مسلح عراق منطقه نفتی 'الحراقیات' را در بخش غربی موصل که بزرگترین سایت قاچاق نفت داعش به خارج از مرزهای عراق است، به کنترل خود در آورده اند.

این مقام عراقی در بخش دیگری تاکید کرد که نیروهای امنیتی این کشور بعد از درگیری های سنگین با گروه تروریستی داعش و قتل 16 داعشی توانستند این منطقه را تحت کنترل بگیرند.

نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم همچنین امروز یکشنبه کنترل ورودی پل چهارم در بخش جنوبی موصل که بخش غربی را به بخش شرقی متصل می کند، تحت کنترل درآورده و هم اکنون نیروهای امنیتی اطراف این پل مستقر شده اند.

بر پایه این گزارش، نیروهای مسلح عراق از آغاز شروع عملیات آزادسازی بخش غربی در 19 فوریه 2017 تا به امروز توانسته اند پیشروی های چشم گیری را تحقق بخشند که از جمله آزادی کامل فرودگاه موصل و پادگان الغزلانی در بخش جنوبی موصل است.

این عملیات، با پیشروی های سریع نیروهای الحشد الشعبی در بخش غربی استان نینوا همراه شده و این نیروها توانسته اند تعدادی از روستاها را در غرب و شرق تلعفر آزاد کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج