رئیس جمهور آمریکا قصد ندارد در مراسم سالیانه ضیافت شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید شرکت کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که در مراسم ضیافت شام انجمن خبرنگاران کاخ سفید که به طور سالیانه برگزار می شود، شرکت نخواهد کرد.

این انجمن سازمانی متشکل از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای است که اخبار مربوط به کاخ سفید و رئیس جمهور آمریکا را پوشش می دهد.

ترامپ با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: در ضیافت شام امسال انجمن خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهم کرد. لطفا برای همگی آرزوی موفقیت و شادکامی کنید و شب خوبی داشته باشید.

این انجمن هر سال در آخرین شنبه آوریل ضیافت شامی را با حضور رئیس جمهور آمریکا و معاونش و همین طور خبرنگاران کاخ سفید برگزار می کند.

کاخ سفید، روز جمعه هم در اقدامی کم ‌سابقه ورود خبرنگاران شبکه خبری سی ‌ان ‌ان، روزنامه‌ های نیویورک‌ تایمز و لس ‌آنجلس‌ تایمز و وبسایت خبری پالیتیکو به نشست خبری روزانه کاخ سفید را ممنوع کرد. این اقدام با واکنش گسترده رسانه‌ها و انتقادات زیاد روبرو شده است.

ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی و پس از به قدرت رسیدن، روابط متشنجی با رسانه های خبری داشته است و خبرنگاران را دشمن مردم معرفی کرده است.

این انجمن اعلام کرده است که علی رغم عدم حضور ترامپ، این مراسم را برگزار خواهد کرد. در این مراسم معمولا ستارگان سینما، سیاستمداران مشهور و رهبران تجاری شرکت می کنند.

رونالد ریگان آخرین رئیس جمهور آمریکا بوده که در سال 1981 میلادی در این ضیافت شرکت نکرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج