سرویس بین الملل- رئیس جمهور ترکیه برای چهارمین بار طی شش ماه گذشته و کنار رفتن ابرهای تیره در مناسبات دو کشور برای دیدار با همتای روس خود، راهی مسکو می شود.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های ترکیه، رجب طیب اروغان 18 اسفند در مسکو با ولادیمیر پوتین همتای روس خود دیدار و مذاکره می کند که دومین سفر به روسیه پس از بحران سقوط بمب افکن روس و بروز تیرگی گسترده در روابط دو کشور خواهد بود.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه مدت زمان این سفر را دو روزه اعلام کرد. در دیدار سران و همچنین مذاکرات برنامه ریزی شده دیگر، دامنه گسترده ای از مسائل مطرح و بررسی خواهد شد.

همچنین انتظار می رود در این مذاکرات مسائل منطقه ای به ویژه اوضاع سوریه بررسی شود.

این سفر در صورت انجام چهارمین ملاقات سران روسیه و ترکیه در شش ماه اخیر خواهد بود که دو دیدار آن در حاشیه نشست های بین المللی خارج از روسیه بوده است. 

حسن دیریوز سفیر ترکیه در سوریه نیز پیش از این، لغو شدن روادید روسیه برای برخی رده های شهروندان ترکیه ای از جمله بازرگانان با هدف توسعه روابط دوجانبه اقتصادی را مهم خوانده بود.

پس از ساقط شدن بمب افکن روسی بر فراز سوریه با شلیک موشک از جنگنده ترکیه ای، همکاری های اقتصادی آنکارا و مسکو آسیب زیادی دیده است.

دیدار قبلی اردوغان از روسیه 19 مرداد سال جاری یعنی حدود هشت ماه پس از اینکه جنگنده های ترکیه یمب افکن سوخو 24 روسیه در حال بازگشت از بمباران تروریست ها را برفراز سوریه سرنگون کردند، صورت گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج