سرویس بین الملل - دولت ترامپ پس از هشدارهای مقامات دفاعی و امنیتی آمریکا بررسی طرح قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی را متوقف کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رویترز، مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کرد ند که دولت ترامپ پس از هشدارهای مقامات دفاعی و امنیتی آمریکا بررسی طرح قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی  را متوقف کرده است.

یک مقام ارشد آمریکایی در این باره گفت: اگر دولت آمریکا این طرح را تثبیت کند، تنش بین ایران و آمریکا شدت می‌یابد و دیگر امکان هرگفت وگویی درباره هرموضوعی از بین خواهد رفت.

بر اساس گفته‌های این مقامات که خواستند نامشان فاش نشود، پس از مباحثات داخلی ادامه بررسی این طرح رئیس‌ جمهور با تردید مواجه شده‌ است زیرا مقامات آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که اضافه‌ کردن سپاه به فهرست سازمان های تروریستی تبعات منفی زیادی در پی خواهد داشت.
دولت آمریکا طی سال های گذشته در یک اقدام یک سویه سیاسی و با  اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران دست به تحریم و اقدامات خصمانه زده است و برخی کشورهای اروپایی نیز از این سیاست واشنگتن پیروی کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج