فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه بعد از سفر نماینده ارشد مجلس سنا به مناطق تحت سیطره کردها، در سفری که به این مناطق داشت با فرماندهان نیروهای اتحاد دموکراتیک سوریه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، سخنگوی نیروهای کُرد «اتحاد دموکراتیک سوریه» از سفر «جوزف ووتل»، فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه به مناطق تحت کنترل کردها خبر داد.

شبکه تلویزیونی روسیا الیوم به نقل از «طلال سلو» گزارش داد، ووتل در سفری که به مناطق تحت سیطره نیروهای اتحادیه دموکراتیک سوریه داشت با تعدادی از فرماندهان این نیروها دیدار کرده است.

وی دیدارهای این فرمانده آمریکایی و فرماندهان کُرد را مثبت خواند.

سلو به سفر جان مک‌کین، سناتور جمهوری خواه آمریکایی طی هفته گذشته به سوریه نیز اشاره کرد و هرگونه درخواست وی از نیروهای اتحاد دموکراتیک مبنی بر گشودن مسیرهایی برای ورود نیروهای ترکیه از «تل ابیض» به الرقه را تکذیب کرد.

سخنگوی نیروهای اتحاد دموکراتیک گفت، فرمانده نیروهای آمریکا در خاورمیانه در سفر اخیر خود در مورد مسائل نظامی مشترک و تحولات عملیات «خشم فرات» با فرماندهان نیروهای دموکراتیک به بحث و تبادل آرا پرداخت.

این دومین مقام آمریکایی است که به مناطق تحت کنترل کردهای سوریه سفر می‌کند.

مقام‌های مطلع آمریکایی دیروز پنجشنبه اعلام کردند «جان مک‌کین»، نماینده ارشد مجلس سنا هفته گذشته سفری مخفیانه به شمال سوریه داشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج