آمارهای رسمی نشان می دهد که پس از رای مردم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، تعداد مهاجران ۸ کشور اروپای شرقی که خاک این کشور را ترک کرده اند، افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، آمارهای رسمی که روز پنجشنبه منتشر شده، حاکی است، تعداد مهاجران 88 کشور اروپای شرقی که خاک بریتانیا را ترک کرده اند، پس از همه پرسی برگزیت با افزایش روبرو شده ولی تعداد مهاجرانی که از بلغارستان و رومانی وارد بریتانیا شده اند، با افزایش همراه بوده است.

آمارهای موسسه ملی آمار بریتانیا نشان می دهد تا سپتامبر 2016 میلادی تعداد خالص ورود مهاجران به بریتانیا به بیش از 273 هزار نفر رسیده است. این پایین ترین تعداد مهاجران خارجی بوده اند که از ژوئن 2014 میلادی وارد خاک بریتانیا شده اند.

این گزارش افزود: تعداد مهاجرانی که از اروپای شرقی شامل جمهوری چک، استونی، مجارستان، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی و اسلونی، خاک بریتانیا را ترک کرده اند در این مدت با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

تعداد مهاجرانی که از این کشورها از بریتانیا خارج شده اند به بیش از 12 تا 39 هزار نفر رسیده است. در این مدت تعداد مهاجرانی که از رومانی و بلغارستان وارد خام بریتانیا شده اند، با افزایش روبرو شده است.

تعداد مهاجرانی که از سایر کشورهای اتحادیه اروپا وارد بریتانیا شده اند، در این بازه زمانی 12 ماهه به بیش از 268 هزار نفر رسیده است.

این در حالی است که دفتر فدرال آلمان برای مهاجرت در مجموع ورود بیش از 846 هزار مهاجر خارجی را در سال 2015 میلادی ثبت کرده است.

خالص ورود مهاجران خارجی به فرانسه در سال 2016 میلادی به 67 هزار نفر رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج