وزارت‌ خزانه‌داری آمریکا دو تن از رهبران گروه تروریستی جبهه ‌النصره را در فهرست سیاه تحریم‌های خود قرار داده‌ است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «رویترز»، وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای  اعلام کرد که دو تن از رهبران گروه تندروی جبهه النصره در سوریه را به فهرست سیاه تحریم‌ها اضافه کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا افزود، مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که این دو رهبران النصره یعنی «ایاد نظمی صالح خلیل» و «بسام احمد الحصری» بر عملیات این گروه تندرو در سوریه نظارت دارند.

«جان اسمیت» جانشین رئیس مرکز «کنترل دارایی‌های خارجی» وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است افرادی که در فهرست سیاه قرار گرفته‌اند با نظارت بر راهبردها و عملیات جبهه‌النصره، «حمایتی اساسی از خشونت‌های این گروه تروریستی انجام می‌دهند.»

به موجب این تحریم‌های اعمال شده، تمامی شرکت‌های آمریکایی باید روابط‌شان با این دو سرکرده جبهه النصره را قطع و دارایی‌های آنها را مصادره کنند.

مقام‌های آمریکایی تصریح کردند، تا سال گذشته، اید نظمی صالح خلیل یکی از سه مسئول ارشد در جبهه النصره بود و عملیات امنیتی و ارتباطی این گروه را تقویت می‌‌کرد و زندان‌هایی را می‌چرخاند که در آن‌ها شکنجه رواج عمومی دارد.

تحریم‌ها خزانه‌داری آمریکا علیه این دو نفر ساعاتی پس از قرار گرفتن نام هر دو در فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل، صورت می‌گیرد؛ تحریم‌هایی که هدف از آن‌ها جلوگیری از دسترسی افراد به منابع مالی و دور کردن آن‌ها از سازوکار اقتصادی بین‌المللی ا‌ست. این تحریم‌ها در عین ‌حال مانع از انجام سفرهای خارجی توسط آن‌ها می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج