سرویس بین الملل - ویتالی چورکین نماینده دائم سازمان ملل که در سن 65 سالگی در دفتر کارش در نیویورک درگذشت، پیشتر در فیلمی ایفاگر نقش کودکی لنین بود.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، وی بازیگری در سینما را برای نخستین بار در سن 11 سالگی با ایفای یک نقش به یادماندی در فیلم ولادیمیر لنین تجربه کرد و بعدها نیز با وجود آنکه در چندین فیلم دیگر به نقش‌آفرینی پرداخت، مسیر زندگی‌اش را به سمت سیاست تغییر داد.

ویتالی چورکین در بیست و یکم فوریه سال 1952 در مسکو پایتخت روسیه به دنیا آمد و در سال 1974  در انستیتو دولتی روابط بین الملل مسکو دکترای خود را دفاع کرد و به عنوان نامزد علوم تاریخی فارغ شد.

پس از فارغ التحصیلی به مدت پنج سال او به عنوان مترجم در بخش ترجمه وزارت خارجه اتحاد شوروی کار کرد.

 

ویتالی 1

از سال 1979تا 1982 در پست دبیر سوم وزارت وزارت امور خارجه اتحاد جماهیر شوروی کار کرد و تا سال 1987 به عنوان منشی اول و دوم سفیر سفارت اتحاد شوروی در واشنگتن بود.
چورکین از سال 1987-به مدت 2 سال استادیار گروه بین المللی کمیته مرکزی حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود و از سال 1989 به مدت 12 ماه به عنوان سخنگوی وزیر امور خارجه اتحاد جماهیر شوروی فعالیت داشت.
وی از سال 1990 به مدت 2 سال به عنوان رئیس بخش اطلاعات وزارت امور خارجه اتحاد جماهیر شوروی و روسیه فعالیت داشت و سپس به مدت 24 ماه معاون وزیر امورخارجه این کشور بود.کار کرد.

بین سال های 94 تا 98 میلادی نیز به عنوان سفیر مختار فوق العاده فدراسیون روسیه در کشور پادشاهی بلژیک فعال بود و سپس برای 5 سال در سمت سفیر مختار فوق العاده کشورش در کانادا ادامه کار داد.از سال 2003 برای سه سال به عنوان فرستاده ویژه روسیه کار کرد و از هشتم آوریل سال 2006 میلادی به عنوان نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد و نماینده روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام وظیفه نمود. او تا به حال رتبه دیپلماتیک سفیر فوق العاده و تام الاختیار روسیه را در اختیار داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج