کمیسیون اروپایی ادعاها درباره اینکه رئیس این کمیسیون ظرف چند هفته آتی از سمتش کناره گیری می کند را درحالی رد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نوشته روزنامه ایتالیایی لا ریپابلیکا، ادعاهایی مبنی براین منتشر شد که یونکر در یک دو راهی قرار گرفته و در حال تصمیم گیری در این باره است که آیا برای چهار هفته آتی به سمتش ادامه دهد یا خیر. با این حال سخنگوی کمیسیون اروپایی در گفت و گو با شبکه خبری RAI این گزارش ها را رد کرده و گفت: یونکر از سمتش کناره گیری نمی کند.

یک سخنگوی دیگر نیز گفت: یونکر اینجا می ماند و رو در روی تمامی انتقادهایی که گفته می شود اروپا با آنها روبروست شامل بریگزیت تا خروج یونان از اتحادیه اروپا و همچنین بحران مهاجرت، می‌ایستد.

یونکر یک فدرالیست متعهد است که مدت هاست از الحاق عمیق تر در اتحادیه اروپا حمایت می کند و البته مخالف "یوروهراسی" و افزایش اقدامات ناسیونالیستی در سراسر قاره اروپاست. او همچنین بر بحران مهاجرت نیز نظارت دارد.

مارک روت، نخست وزیر هلند که یک لیبرال است و با"گیرت ویلدرس"، مخالف مهاجرت های گسترده به اروپاست در انتخاباتی در این کشور روبروست، گفته که آقای یونکر را مجبور به کناره گیری می کند.

کناره گیری یونکر از ریاست کمیسیون اروپایی می تواند به نخست وزیر هلند در متقاعد کردن رای دهندگان کمک کند که اتحادیه به نگرانی هایشان در زمینه مهاجرت و ملی‌گرایی گوش می دهد.

باوجود آنکه کمیسیون اروپایی قویا تصمیم یونکر برای کناره گیری را تکذیب می کند اما او در هفته های اخیر نشان داده از این شغل خسته شده است.

ونکر اوایل ماه جاری میلادی گفته بود که دیگر برای دور دوم نامزد این سمت نمی شود و به رادیویی آلمانی نیز گفت که نگران است خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مابقی کشورها را روبروی یکدیگر قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج