وزیر خارجه فیلیپین گفت، مجمع کشورهای جنوب‌شرق آسیا (آسه‌آن) امید دارد دونالد ترامپ ظرف ماه‌های آتی سیاست‌هایش را به "وضوح" بیان کند تا "تصویری شفاف و واقعی" خصوصا درباره چین برای کشورهای جنوب شرق آسیا به دست آید.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پرفکتو یاسای، وزیر امور خارجه فیلیپین امروز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: همه متوجه هستیم که سیاست آمریکا در دولت ترامپ هنوز در حال تکمیل است. تا جایی که مربوط به روابط با چین است، نمی‌دانیم که تصویر کامل سیاست خارجی آمریکا چگونه خواهد بود. با این وجود امیدواریم که سیاستی که شکل می‌گیرد مثبت باشد... ما امیدواریم که ظرف ماه‌های آتی تصویری شفاف‌تر و واقعی‌تر از آن را ببینیم.

وزیر امور خارجه فیلیپین همچنین با ابراز نگرانی درباره تحولات اخیر در دریای چین جنوبی خواستار خویشتنداری و مذاکره برای پیشگیری از تشدید تنش‌ها شد. یاسای گفت: شماری از وزرای خارجه آسه‌ان نسبت به تحولات اخیر و تشدید فعالیت‌ها در این منطقه که ممکن است تنش‌ها را بیش از پیش افزایش داده و به سلب اعتماد و اطمینان بینجامد، نگران هستند.

وزیر امور خارجه فیلیپین این سخنان را پس از نشستی با همتایان خود از کشورهای آسیای جنوب شرقی مطرح کرد اما دقیقا نگفت که منظور او از "تحولات اخیر" چیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج