رئیس کمیته سرویس‌های مسلح سنای آمریکا با رئیس‌جمهوری و نخست‌وزیر ترکیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نوشته روزنامه حریت،‌ سناتور جان مک‌کین، رئیس کمیته سرویس‌های مسلح سنای آمریکا که از حامیان سرسخت ارتقای روابط کشورش با ترکیه است، احتمالا درباره بحران سوریه با رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری و بنعالی ییلدیریم، نخست‌وزیر ترکیه گفت‌وگو کرده است.

جزئیات بیشتر درباره موضوعات مورد بحث در این دیدار منتشر نشده است.

سفر سناتور مک‌کین به آنکارا پس از تصویب لایحه دفاعی سنای آمریکا در دسامبر 2016 انجام می‌شود که مسلح کردن شورشیان سوری با موشک‌های زمین به هوای قابل حمل را مجاز کرد.

در پیش‌نویس اصلی این لایحه، سناتور مک‌کین با ارائه سامانه‌های ضد هوایی دوش پرتاب به شورشیان سوریه مخالفت کرده بود اما نهایتا کمیته کنفرانس‌های کنگره آمریکا که مسوول تدوین نسخه نهایی است، آن را اصلاح کرد.

این سناتور کهنه‌کار آمریکایی به شدت حامی کمک به شورشیان سوریه است و از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در حزب جمهوری‌خواه محسوب می‌شود. مک‌کین که خواستار حمایت بیشتر آمریکا از شورشیان سوری بوده، سال 2013 از ترکیه وارد اراضی سوریه شد و با نمایندگان ارتش آزاد سوریه دیدار کرد. او بر افزایش اقدامات نظامی در سوریه برای متوقف کردن بشار اسد، ‌رئیس‌جمهوری سوریه تاکید داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج