سرویس بین الملل- همسر رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه در حمایت از شوهرش در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پرداخت.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری « بی بی سی»، همسر رئیس‌جمهور زیمباوه مدعی شد حتی جسد موگابه هم در انتخابات این کشور پیروز می‌شود!

همسر رابرت موگابه، رئیس‌جمهور 92 ساله زیمبابوه مدعی شد وی به اندازه‌ای محبوب است که اگر از دنیا برود، جسدش می‌تواند در انتخابات سال آینده شرکت کند و پیروز شود. گرِیس موگابه 51 ساله این اظهارات را در یک جلسه حزب حاکم زانو پی‌اف بر زبان راند.

رابرت موگابه از سال 1980 و پایان حکمرانی سفیدپوستان بر این کشور، فرد شماره 1 سیاست در زیمبابوه بوده است.

گریس موگابه به حضار گفت: «وقتی روزی خدا تصمیم بگیرد موگابه بمیرد، ما جسدش را به عنوان نامزد در برگه‌های رأی‌گیری قید خواهیم کرد. ... مردم را خواهید دید که به جسد موگابه رأی خواهند داد. من این موضوع را به شما جدی می‌گویم تا نشان دهم چگونه مردم عاشق رئیس‌جمهورشان هستند.»

موگابه از سوی حزبش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده چراغ سبز دریافت کرده است؛ ولی به تازگی حضور خود را در برنامه‌ها و انظار عمومی کاهش داده است.

در سپتامبر سال گذشته شایعاتی در خصوص مرگ موگابه پس از کوتاه شدن زمان حضور او در یک نشست اتحادیه آفریقا و سفرش به دبی برای معاینات پزشکی بر سر زبان‌ها افتاد. اما وی پس از مدتی از این واقعه با طنز یاد کرد و گفت در واقعمرده بود؛ ولی دوباره زنده شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج