سرویس بین الملل- مقامات آلمان در اقدامی تند علیه موضعت گیری های رئیس جمهور آمریکا خواستار توقف دخالت وی در امور داخلی اروپا شدند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، موضع گیری های آلمان در کنفرانس امنیتی مونیخ را هشدار این کشور به سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در قبال اتحادیه اروپا و روسیه ارزیابی کرد.

آلمان روز گذشته در این کنفرانس، از آمریکا خواست که به رفتار تهدیدآمیز خود در برابر اتحاد اروپاییان پایان دهد و از روسیه دوری کند.

بر اساس این گزارش، وزیر دفاع آلمان در سخنرانی دیروز خود به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا که توافقنامه های دو سوی اقیانوس اطلس را به چالش کشیده است، پاسخ های محکمی داد.

اورسولا وان در لین در کنفرانس امنیتی مونیخ تاکید کرد: دوستان آمریکایی می دانند که موضع گیری آنان در برابر اروپا و ناتو تاثیر مستقیم بر انسجام این اتحادیه دارد؛ یک اتحادیه باثبات به سود آمریکاست.

این گزارش با تحلیل سخنان وزیر دفاع آلمان، یادآوری می کند که این موضع گیری در حالی مطرح می شود که رئیس جمهوری آمریکا از برگزیت استقبال و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) را توافقی منسوخ ارزیابی کرده است.

وزیر دفاع آلمان همچنین بر اهمیت توجه به ارزش های غربی به ویژه در زمینه رد شکنجه تاکید کرده است.

موضوعی که خبرگزاری فرانسه با اشاره به آن، موضع گیری های اخیر دونالد ترامپ در تائید شکنجه را یادآوری می کند.

وزیر دفاع آلمان همچنین تصریح کرد: «جنگ علیه تروریسم نمی تواند به جنگ علیه اسلام تبدیل شود.»

خبرگزاری فرانسه در تحلیل این موضوع نیز یادآوری می کند که فرمان بحث برانگیز مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، به طور گسترده ای به اسلام ستیزی تعبیر شده است.

خبرگزاری رویترز نیز در گزارش خود این اظهارات را هشداری غیرمستقیم خطاب به آمریکا دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج