نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که وی با ترامپ درباره راه‌های جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفتگو با شبکه خبری فاکس آمریکا مدعی شد که کنترل امنیتی این رژیم بر غرب رود اردن، شرطی ضروری برای تحقق صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها است.

وی همچنین مدعی شد که موضوع شهرک‌سازی، هسته‌ اصلی درگیری با فلسطینی‌ها نیست.

نتانیاهو بار دیگر گفت: فلسطینی ها باید صرف نظر از مسأله مرزها، اسرائیل را به عنوان یک دولت برای ملت یهود به رسمیت بشناسند، اما آن‌ها همچنان با این امر مخالفند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره برنامه هسته‌ای ایران نیز گفت که وی با دونالد ترامپ درباره راه‌های جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کرده است.

وی افزود: تهران می‌تواند برنامه‌ هسته‌ای خود را 10 سال دیگر از سر بگیرد.

نتانیاهو بامداد امروز جمعه به سفر خود به آمریکا پایان داد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه شب گذشته بعد از دیدار با نتانیاهو گفت که فلسطین و اسرائیل فرصت سازش دارند و باید هر دو طرف از خواسته‌های خود کوتاه بیایند.

نتانیاهو نیز درباره راه حل دو دولت گفت: فلسطینیان باید کشور یهودی را برسمیت بشناسند و اسرائیل باید کنترل امنیتی تمام کرانه باختری را در اختیار داشته باشد.

تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه در بیانیه‌ای از آمادگی خود برای تعامل سازنده با دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا برای ایجاد صلح خبر داد.

تشکیلات خودگردان فلسطین در این بیانیه از نتانیاهو خواست که به درخواست ترامپ و جامعه جهانی مبنی بر توقف شهرک‌سازی عمل کند.

این تشکیلات همچنین بر پایبندی خود به گزینه دو دولت و قوانین بین‌المللی و به آنچه که به پایان اشغالگری اسرائیل و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی جامه عمل می‌پوشاند تاکید کرد.

این در حالی است که حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس گفت که دولت‌های آمریکا که یکی پس از دیگری به قدرت می‌رسند، طرفدار اشغالگری اسرائیل هستند و هیچ وقت با جدیت برای احقاق حقوق ملت فلسطین تلاش نکردند.

وی گفت که دولت آمریکا پوشش تجاوز اسرائیل علیه ملت فلسطین و مصادره سرزمین آن‌ها را فراهم کرد.

قاسم اظهار داشت که عقب‌نشینی واشنگتن از همان مواضع ضعیف خود، بیانگر افزایش جانبداری آن از اشغالگری اسرائیل به‌ویژه بعد از به قدرت رسیدن ترامپ است.

سخنگوی حماس از تشکیلات خودگردان خواست که از توهم حل مسئله فلسطین از طریق مذاکرات و این ایده که آمریکا در این زمینه میانجی باشد، دست بردارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج