وزرای خارجه روسیه و چین در حاشیه اجلاس گروه بیست در بن آلمان برای ازسرگیری گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای کره شمالی توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «وانگ یی» وزیر خارجه چین درباره ازسرگیری گفت‌وگوها درباره برنامه هسته‌ای کره شمالی توافق کردند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف و وانگ‌یی در حاشیه نشست وزرای خارجه اجلاس گروه بیست در بن آلمان روز پنج‌شنبه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

وزارت خارجه چین امروز جمعه اعلام کرد که دو طرف به تبادل دیدگاه‌ها در خصوص اوضاع شبه‌جزیره کره پرداختند و توافق کردند تا همکاری‌ها در خصوص این مسئله را به منظور تضمین ثبات و پیشبرد ازسرگیری گفت‌وگوها تقویت کنند.

وزیر خارجه چین در دیدار خود با همتای روس اعلام کرد که چین و روسیه با وجود عدم قطعیت موجود در روابط بین‌المللی، باید از یکدیگر حمایت کنند.

بنا بر این گزارش، کره شمالی در سال 2005 میلادی خود را به عنوان یک قدرت هسته‌ای معرفی کرد. آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در کنار روسیه و چین در گفت‌وگوها با کره شمالی برای خلع سلاح هسته‌ای شبه‌جزیره کره از سال‌های 2003 تا 2009 میلادی شرکت کردند تا اینکه سرانجام پیونگ‌یانگ اعلام کرد که از این گفت‌وگوها کناره‌گیری کرده است.

نشست وزرای خارجه گروه بیست به ریاست آلمان از روز گذشته در شهر بن آلمان آغاز شده و امروز جمعه نیز ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج