وزیر خارجه آلمان در انتقاد از ساخت‌و‌سازهای رژیم‌صهیونیستی در سرزمین اشغالی گفت که این اقدام خطر بحران در خاورمیانه را افزایش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان هشدار داد که ساخت شهرک‌های بیشتر می‌تواند چشم‌انداز تشکیل 2 دولت را به مخاطره بیاندازد و منطقه را دچار بحران کند.

وی در جمع خبرنگاران به خبرنگار رویترز گفت: «ما نگرانیم که ادامه ساخت‌وسازها دستیابی به راهکار 2 دولت را در نهایت غیرممکن کند و خطر بحران را در خاورمیانه افزایش دهد که یکی از آنها احتمال وقوع جنگ است.»

وزیر خارجه آلمان همچنین گفت که کشورش می‌تواند به راهکار 2 دولت در حل بحران میان اسرائیل و فلسطینیان کمک کند. چرا که این اقدام تنها راهکار واقع‌بینانه برای جلوگیری از جنگی جدید است.

این سخنان در واکنش به دیدار اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین‌ نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل ابراز شدند. ترامپ گفته بود که با توجه به راهکار 2 دولت و یک دولت، تشکیل یک دولت را طوری ترجیح می‌دهد که هر 2 طرف در آن زندگی کنند.

گابریل همچنین از قانون جدید در اسرائیل در زمینه موافقت با ساخت هزاران واحد مسکونی در سرزمین اشغالی انتقاد کرد و چنین اقدامی را زمینه‌ساز پیچیده شدن شرایط دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج