سرویس بین الملل- وزیر مالیه افغانستان و سفیر فرانسه در کابل امروز دوشنبه قرارداد کمک بلاعوض ۶۱.۵ میلیون یورویی را امضا کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری افغانستان، «فرانکویس ریچیر» سفیر فرانسه در مراسم امضای این قرارداد، گفت: این کمک بلاعوض برای تقویت برنامۀ ملی تأمین انرژی، رشد زراعت و دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در افغانستان است و هدف آن رشد اقتصادی، ایجاد فرصت های کاری و کاهش فقر می باشد. 

بنا بر این گزارش، ۲۰.۷میلیون یورو از این کمک یعنی %۳۴ آن برای اجرای طرح  انتقال خط نیرو به طول ۴۴ کیلو متر از محمود راقی تا نجراب و تگاب و انتقال ۴۰ کیلو متر خط انتقال برق از نجراب تا نغلو و توزیع آن است.

وزیر مالیه افغانستان نیز در این مراسم گفت: کشاورزی، انرژی و بهداشت و درمان از جمله بخش های اساسی و دارای اولویت دولت افغانستان برای رشد اقتصادی و عرضه خدمات بهتر می باشد و دو کشور در عرصه رشد این بخش ها همکاری های خودرا گسترش خواهند داد.

این خبرگزاری افزود: فرانسه یکی از کشور های کمک کننده به افغانستان است که از مبلغ ۲۳۲ میلیون یورو برای تقویت بخش های مختلف بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ تا کنون مبلغ ۱۶۱میلیون یورو را پرداخته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج