سرویس بین الملل - رئیس جمهور سوریه روز چهارشنبه با یک هیئت روس دیدار و تازه ترین تحولات این کشور را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های سوریه، بشار اسد روز چهارشنبه در دیدار با هیئتی از وکلا و قانونگذاران روسیه گفت: تحولات سوریه به سمتی می روند که دمشق و مسکو تمایل دارند.

وی افزود: خون سربازان روس که در سوریه کشته شده اند با ارزشتر از هر گونه حمایت نظامی از ماست.

اسد همچنین آمادگی دولت سوریه را برای گفت و گو با تمامی طیف های این کشور از جمله کردها ابراز داشته است.ی

بشار اسد روز سه شنبه نیز در مصاحبه با رسانه های بلژیکی با تاکید بر اینکه باید هر وجب از خاک سوریه از وجود تروریست‎ها آزاد شود گفت: همکاری بین روسیه و آمریکا بر  باقی جهان از جمله سوریه تاثیر مثبت خواهد داشت.

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد که سوریه متعلق به سوری هاست و مبارزه با تروریست ها و تروریسم، توقف جریان تروریسم و انواع پشتیبانی لجستیکی، گفت وگو میان سوری ها برای تصمیم گیری در مورد آینده کشور خود و نظام سیاسی آن موجب تحقق صلح است.

اسد تصریح کرد: آنچه که ما از سوی دونالد ترامپ در جریان کمپین انتخاباتی‌اش و بعد از آن شنیده‌ایم وعده‌ای است که برای مبارزه با تروریست‌ها و به طور اساسی داعش داده و آن را در اولویت برنامه‌های خود اعلام کرده است. این چیزی است که طی شش سال گذشته ما آن را درخواست کردیم. به اعتقاد من ما باید منتظر بمانیم؛ هنوز زود است پیش‌بینی اقدامی عملی را داشته باشیم احتمالا موضوع به همکاری بین آمریکا و روسیه بستگی داشته باشد. معتقدیم این برای تمام جهان از جمله سوریه مثبت خواهد بود. هر گونه قضاوت در این باره زود است.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه نگاه به صلح اساسا مربوط به آستانه نیست بلکه به چیزی بسیار بزرگتر است اظهار داشت: چگونه می توانیم جریان  تروریست ها به سوریه و حمایت کشورهای منطقه ای مانند ترکیه و کشورهای خلیج یا اروپا را متوقف کنیم؛ اگر ما با این عنوان معامله کردیم، می توانیم در مورد اقدامات سیاسی صحبت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج