یکی از اعضای استان نینوای عراق اعلام کرد که طرح آزادسازی کرانه راست (غرب) موصل از سیطره داعش تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه سومریه، «حسام الدین العبار» یک عضو شورای استان نینوای عراق روز دوشنبه از تکمیل طرح آزادسازی کرانه راست شهر موصل از سیطره گروه تروریستی داعش و آغاز احتمالی عملیات آزادسازی طی روزهای آینده خبر داد.

العبار گفت: طرح آزادسازی کرانه راست موصل تحت نظارت فرماندهی عملیات مشترک و دیگر نیروهای شرکت کننده در آزادسازی کرانه چپ موصل شامل نیروهای مبارزه با تروریسم، ارتش عراق، پلیس فدرال، پلیس نینوا و حشد عشائری تکمیل شده است.

وی افزود: ما در انتظار ساعت صفر هستیم و این امر توسط حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح تعیین می شود و احتمالا طی روزهای آینده صورت خواهد گرفت.

العبار با پیش بینی اینکه نبرد آزادسازی کرانه راست موصل سریعتر انجام خواهد شد، گفت: با توجه به حضور 700 هزار غیرنظامی در کرانه راست موصل، شورای استان و اداره مهاجران طرحی را برای پناه دادن به آوارگان تدوین کرده اند.

لازم به ذکر است که حیدر العبادی نخست وزیر عراق روز سه شنبه 5 بهمن از آزادسازی کامل کرانه چپ (شرق) موصل از سیطره گروه تروریستی داعش خبر داده بود. وی همچنین از نیروهای مشترک عراق خواست تا به سرعت برای آزادسازی کرانه راست (غرب) موصل وارد عمل شوند.

عملیات آزادسازی موصل پس از آن به مرحله اجرا درآمد که حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اواخر مهرماه گذشته رسما آغاز این عملیات را اعلام کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج