جمال سلطان گفت: امارات در عربستان با سلفی ها می جنگد، در لیبی از آنها حمایت می کند، در یمن با آنها هم پیمان است و شدیدترین خصومت و دشمنی را در مصر با آنها دارد..

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری اسرار عربیه امروز(جمعه) در مقاله ای به نقل از یک نویسنده مصری نوشت: امارات پشت پرده هرفتنه ای که بین اسلام و مسلمانان واقع شده قرار دارد.
این پایگاه خبری سخنان این نویسنده مصری را در راستای موج محکومیت و تقبیح همایش اهل سنت که اخیرا در چچن برگزار شد، دانست.
وی سپس سوال معنی دار فهمی هویدی نویسنده مشهور مصری که نشست چچن را به چالش کشیده بود را مطرح کرد که پرسیده بود: چه کسی هزینه های این سفر و ارایه خدمات به صدها میهمان شرکت کننده که از پایتخت های مختلف کشورهای عربی به آنجا آمده بودند را پرداخت کرده است؟
وی سپس به نوشته جمال خاشقجی نویسنده عربستانی اشاره کرد که گفته بود: همایش چچن توسط موسسه ' طابه ' که ریاست آن را یک یمنی به نام جبیب جفری برعهده دارد برگزار شده که این موسسه در ابوظبی قرار دارد و زیر نظر و با حمایت سازمان اطلاعاتی امارات اداره می شود.
سلطان در ادامه سخنان خود در توییترش افزود: اینکه یک موسسه مورد حمایت امارات، همایشی را در چچن برگزار کند در حالی که عقاید دولت عربستان به خروج از مذاهب اهل سنت در همین همایش مورد اتهام قرار گیرد، به چه معنا است.
این نویسنده مصری در پایان اشاره می کند که ریشه هر فتنه ای که این روزها بین اسلام و مسلمین به وقوع می پیوندد را باید در امارات جستجو کرد. براساس این خبر، جمال سلطان روزنامه نگار مصری و سردبیر روزنامه المصریون در صفحه توییتر خود برخوردهای چندگانه اماراتی ها با گروه سلفی‌ها در کشورهای عربی را عجیب و غریب و متناقض دانست.