در تازه‌ترین رتبه‌بندی برترین شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات پرداخت در جهان، پرداخت الکترونیک سامان، رتبه 26 را از آن خود کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شرکت پرداخت الکترونیک سامان، نشریه معتبر نیلسون ریپورت به عنوان نشریه تخصصی بین‌المللی پرداخت الکترونیک، در شماره 1117 (سپتامبر2017)، فهرست 150 شرکت ارائه‌کننده خدمات پرداخت الکترونیک جهان در سال 2016 را منتشر کرده است که در این رتبه‌بندی که بر حسب مجموع تراکنش‌های سالانه انجام می‌شود، شرکت پرداخت الکترونیک سامان با 8 پله صعود در مقایسه با سال گذشته، در میان 150 شرکت بین‌المللی، در جایگاه 26 ایستاد.

بر اساس این گزارش، در سال 2016، بیش از یک‌میلیارد و 900 میلیون تراکنش روی ابزارهای مختلف پذیرش این شرکت شامل دستگاه‌های کارتخوان، درگاه پرداخت اینترنتی و سامانه 724 ثبت شده است.

این گزارش می‌افزاید، پرداخت الکترونیک سامان با کسب رتبه 35 جهانی در سال 2014 و 34 در سال 2015، در سه سال اخیر حضوری مستمر در بین شرکت‌های برتر ارائه‌کننده خدمات پرداخت در سطح بین‌المللی داشته است.

گفتنی است، تعداد تراکنش سالانه یکی از مهم‌ترین شاخص‌های رتبه‌بندی شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونیک در سراسر دنیا است که فراوانی مشتریان و توان فنی این شرکت‌ها جهت ارائه خدمات در سطح مناسب را نشان می‌دهد.