وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا از برنامه ریزی پژوهشکده ملی حمل و نقل فضایی این کشور (NRO) برای پرتاب یک ماهواره جاسوسی به فضا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: پژوهشکده ملی حمل و نقل فضائی این کشور قصد دارد چهارشنبه، یک ماهواره جاسوسی به فضا پرتاب کند.

بر اساس این گزارش، قرار است این ماهواره توسط موشک ماهواره بر اطلس v و از پایگاه هوائی «وندنبرگ» در کالیفرنیا، به فضا پرتاب شود.

در همین راستا سرهنگ «کریستوفر موس» فرمانده یگان 30 ام فضائی نیروی هوائی آمریکا دوشنبه طی بیانیه ای گفته بود: ایالات متحده در یکی دیگر از لحظات موفقیت آمیز پرتاب با موشک ماهواره بر اطلس خود قرار دارد.

وی در ادامه گفت: اینگونه اعزام ها همواره با انتقاد روبرو بوده و تیم ما به موضوعاتی که واکنش های جهانی را در بر دارد، علاقه مند است.

لازم به ذکر است که جزئیات این پرتاب برنامه ریزی شده است و پژوهشکده ملی حمل و نقل آمریکا (NRO) مسئولیت ماهواره های جاسوسی این کشور را بر عهده دارد.

گفتنی است که ایالات متحده چهار دهه است که از موشک ماهواره بر اطلس دو مرحله ای برای پرتاب ماهواره استفاده می کند، در صورتی که روسیه نمونه یک مرحله ای اطلس V را با یک موتور RD 180 ساخت این کشور، مورد استفاده قرار می دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج