رئیس کل بیمه مرکزی از رشد 28 درصدی بیمه عمر در 9 ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج ، عبدالناصر همتی ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر و همزمانی آن با آغاز به کار اولین شرکت بیمه تخصصی عمر گفت: امیدوارم همزمانی تاسیس این شرکت بیمه با روزهای تاریخی کشور باعث پیشرفت و تداوم این شرکت شود.

وی افزود : خوشبختانه بیمه های عمر با شتاب خوبی در حال رشد است که بیانگر توجه و نیاز مردم به بیمه های عمر است.

همتی با اشاره ظرفیت بالای بیمه عمر در کشور و با تاکید بر اهمیت بیمه عمر و نقش آن در رفاه و آتیه مردم گفت: استراتژی ما باید به سمت تحول در سیاست گذاری، بازاریابی و سرمایه گذاری باشد.

وی افزود : سرمایه گذاری در صنعت بیمه به خصوص بیمه های عمر در تقسیم ریسک بسیار با اهمیت است و اگر به آن دقت نشود، پاشنه آشیلی برای این صنعت محسوب می شود. چرا که یک شرکت بیمه عمر علاوه بر کار فنی باید یک شرکت سرمایه گذاری بلند مدت خوب باشد.

همتی، افزایش اقدامات فرهنگی، تبلیغاتی و بازاریابی مناسب برای فرهنگسازی بیمه عمر در میان مردم را امری ضروری دانست و گفت: شرکت های بیمه باید به دنبال طرح های جدید بیمه عمر متناسب با همه اقشار جامعه و با هر درآمدی باشند تا بتوانند سطح وسیع تری از مردم را تحت پوشش قرار دهند.

رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه ریزی برای جدا سازی بیمه عمر از شرکت بیمه عمومی  یا جنرال در آینده خبر داد و گفت: نباید ذخائر بیمه های عمر برای سایر رشته های بیمه ای خرج شود به همین منظور درصدد هستیم شرکت های بیمه عمر تخصصی را گسترش داده و بیمه های عمر را نیز از درون شرکت های عمومی و اصلی تفکیک کنیم.

همتی لازمه خرید بیمه عمر در کشور را اعتماد مردم به صنعت بیمه دانست و گفت: متاسفانه خروج یک شرکت بیمه از صنعت بیمه تبعات منفی در اعتماد مردم دارد و همین مسئله وظیفه نظارتی بیمه مرکزی را سنگین تر می کند.

وی با اشاره به سهم بیمه های عمر در کشورهای نوظهور گفت: در این کشور ها 55 درصد سهم بیمه را بیمه های زندگی تشکیل می دهد و سرانه بیمه عمر در این کشور ها 77 دلار و سرانه بیمه عمر در کشور های پیشرفته 1900 دلار است. این در حالی است که کل سرانه حق بیمه سالانه در کشور ما 100 دلار است و 14 دلار آن به بیمه های عمر اختصاص دارد که این نیاز به یک کار اساسی در رشته های بیمه عمر را نشان می دهد.

دیدار مدیران بیمه مرکزی از جانبازان

همزمان باهشتمین روز از دهه مبارک فجر،جمعی از مدیران وکارکنان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با جانبازان دفاع مقدس دیدار کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی مسولین و جمعی از کارکنان بیمه مرکزی از جانبازان بستری شده در آسایشگاه ثارالله عیادت کردند.

دراین دیدار صمیمانه جانبازان قطع نخاعی برخی از مشکلات و مسائل خود را با مسولین بیمه مرکزی در میان گذاشتند.

در انتهای این برنامه معاونین بیمه مرکزی در جلسه ای مشترک بارئیس مرکز در خصوص برخی از مشکلات و مسائل مرتبط به گفت و گو پرداختند.

30 نفر از جانبازان قطع نخاعی در این آسایشگاه بستری و تحت درمان هستند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج