نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل و تعیین جایگاه این موضوع در اذهان عموم مردم در سرلوحه برنامه ها قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از ایلام، پرویز شریفی صبح امروز در نشست خبری هفته پدافند غیرعامل، مقابله با تهدیدات فضای سایبری استان ایلام با تاکید بر اینکه تلگرام برای نامه‌نگاری اداری امن نیست، بیان کرد: دامنه نفوذ فضای مجازی در مراودات اجتماعی و تبادل اطلاعات در دنیای امروز روز به روز گسترده تر می شود و کمتر حوزه ای را می‌توان یافت که از تاثیر آن بی نصیب مانده باشد.

شریفی با نگاه به وضعیت موجود، دنیای امروز دنیای استکبار به جای استفاده از ابزارهای سنتی جنگی برای نفوذپذیری از جدیدترین دستاوردهای علمی به منظور بسط سلطه خود بهره می گیرد که همین عامل باعث می شود تا مسوولان امر در کشورمان نیز برای مقابله با این تهدیدها خود را به تجهیزات نوین مجهز کنند.

مدیرکل پدافند غیرعامل ایلام اضافه کرد: لزوم تقویت ثبات و امنیت در حوزه های مختلف با توجه به این شرایط روز به روز بیشتر احساس می شود که در این میان حوزه پدافند غیرعامل از اهمیت دوچندانی برخوردار است.
مدیرکل پدافند غیرعامل ایلام با اشاره به نامگذاری هفته نخست آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل افزود: نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل و تعیین جایگاه این موضوع در اذهان عموم مردم در سرلوحه برنامه ها قرار دارد.
شریفی تاکید کرد: استان ایلام با توجه به مرز 425 کیلومتری با عراق و تحرک های گسترده گروه های تکفیری و تروریستی در آن سوی مرز می تواند مورد تهدید قرار بگیرد که این موقعیت لزوم توجه مسوولان پدافند غیرعامل دستگاه های اجرایی را برای پیش بینی راهکارهای مقابله با این خطرها افزایش می دهد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج