از اول محرم تا ۲۵ مهرماه بیش از ۲۵۰ هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات تردد کرده اند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، مراد ناصری گفت: از اول محرم تا ۲۵ مهرماه بیش از ۲۵۰ هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات تردد کرده اند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

 وی با بیان اینکه هم‌وطنان و عاشقان حرمین شریفین، مرز مهران را اصلی ترین مرز ورود به کربلای معلی می‌دانند، افزود: پیش‌بینی می‌شود در اربعین سال جاری شاهد حضور بیشتر زائرین حسینی باشیم.

ناصری از آمادگی کامل مسوولان و مردم شهیدپرور استان و مهران برای استقبال از زائرین حسینی خبر داد و افزود: در کنار خدمات معنوی به زائرین، اقتصاد اربعین یکی از اولویت‌های اصلی سال جاری است که امیدواریم مردم استان از این فرصت بهره‌مند شوند.

فرماندار مهران با تاکید بر اینکه تردد از مرز مهران تنها با داشتن گذرنامه و ویزای معتبر امکان‌پذیر است، ادامه داد: کشور عراق تحت هیچ شرایطی ورود بدون پاسپورت و ویزا را نمی‌پذیرد و از هموطنان عزیز درخواست می‌شود با مدارک کامل و معتبر وارد شهرستان مهران شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج