مدیرعامل پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر گفت: این مجتمع با تکیه بر توانمندی نیروها، طی سه یا چهار روز آینده تولیدات خود را از سر می گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا صاحب نسق سحرگاه شنبه پس از اطفای حریق در مخزن ۲۰۰۱c مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای بندر ماهشهر از همکاری بین بخشی دستگاه های استانی و ملی برای اطفای حریق تشکر کرد.
آتش مخزن ۲۰۰۱c مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای منطقه ویژه اقتصادی بندر ماهشهر به طور کامل خاموش شد. عملیات اطفای حریق در مخزن ۲۰۰۱c این مجتمع با کمک و هم افزایی نیروهای حاضر در منطقه ساعت ۲ بامداد شنبه محقق شد. بنا بر گزارش روابط عمومی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینای بندر ماهشهر، عملیات فوم پاشی از ضلع شمالی که از ساعت ۲۱ و از پایین مخزن ۲۰۰۱c که از سوی آتش نشانان به صورت اوریب در حال انجام بود، تا دقایقی پیش ادامه داشت. عملیات مشترکی سه جانبه امروز برای خاموش کردن مخزن ٢٠٠١c صورت گرفت. شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣۶ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است، خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است. از کارخانجات NGL(١٠٠٠ / ٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و در فرایندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود. آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا چهارشنبه ١۶ تیر آغاز شد و تلاش برای مهار آن لحظاتی پیش به نتیجه رسید. وزیر نفت، استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان کشوری هم اکنون در منطقه حادثه به سر می برد.