مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اشاره به اینکه برای تعمیرات و وارد مدار کردن واحد بخار با تمام تلاش وارد شدیم و تعمیرات به طور مطلوب انجام شده است، گفت: هیچ مشکلی در تولید برق امسال در مازندران نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج، نیروگاه نکا در سال‌های اخیر با استفاده از توان داخلی و تولید قطعات و تجهیزات و بازسازی دوباره آن، گامی عملی در راستای تحقق پدافندغیرعامل و اقتصاد مقاومتی برداشته است.

تعمیرات واحد بخار شماره 3 نیروگاه نکا به ظرفیت 440 مگاوات ساعت برق از جمله توانایی‌های نیروهای داخلی بوده است که اکنون این واحد با تعمیرات اساسی انجام شده، وارد مدار شده است.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا در این باره گفت: واحد سه بخار نیروگاه نکا از بهمن 95 به منظور تعمیرات اساسی از مدار خارج شده بود که با گذشت 3.5 ماه از زمان خارج شدن از مدار این واحد، با استفاده از نیروهای مجرب بومی و متخصصان نیروگاه، امروز دوباره به مدار بازگشت.

محسن نعمتی  با اشاره به استفاده از توان و تخصص نیروهای بومی و تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: همه تعمیرات از طریق توانمندی‌های نیروهای بومی بوده است و بازسازی قطعات هم در نیروگاه انجام شده است.

وی با اعلام اینکه تمام قطعات بازسازی شده و با تست روی سیستم نصب شده است، افزود: اکنون واحد مدار شده است و 4 واحد نیروگاه با بار کامل وارد مدار هستند و انتظار داریم به نحو مطلوب از پیک تابستان عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا صرفه‌جویی و مدیریت در مصرف انرژی را از مسائل مهمی دانست که باید با توجه به این مسأله مهم در مصرف انرژی در طول سال و به ویژه رد تابستان نهایت دقت انجام شود.

این مسؤول ادامه داد: در بازسازی قطعات و ساخت داخلی این قطعات و تجهیزات، توفیقات خوبی داشتیم که به همین منظور یک میلیون یورو صرفه‌جویی شد که با کمک همکاران و صنعتگران داخلی به این مهم دست یافتیم.

نعمتی گفت: معمولا" در طول سال‌های گذشته این قطعات و تجهیزات تعویض می‌شدند که با استفاده از تخصص با بازسازی این تجهیزات، از آنها به طور مطلوب، مجددا" استفاده می‌شود.

وی افزود: با توجه به فصل تابستان، پیک مصرف برق و نیاز استان به این مهم و تأمین برق نکا، امیدواریم مشکلی در تولید برق نداشته باشیم و با صرفه‌جویی افراد در مصرف برق، تابستانی با کمترین خاموشی و افت فشار را داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با اشاره به اینکه هم‌اکنون چهار واحد بخاری در نیروگاه نکا هر کدام به ظرفیت 440 مگاوات ساعت برق فعال است، یادآور شد: قدرت تولید 4 واحد گازی نیروگاه نکا، 1760 مگاوات برق است که اکنون با تعمیرات اساسی انجام شده با بار کامل در مدار قرار دارند.

نعمتی گفت: برای تعمیرات و وارد مدار کردن واحد بخار با تمام تلاش وارد شدیم  و تعمیرات به طور مطلوب انجام شده است و بر همین اساس هیچ مشکلی در تولید برق امسال در مازندران نداریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج