معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق مازندران از آغاز عملیات تعویض کنتورهای مشترکین دیماندی به کنتورهای هوشمند طرح فهام در این شرکت خبر داد.

به‌گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "شجاع محمودی‌عالمی" با بیان اجرایی شدن این طرح در کشور افزود: هدف از طرح فهام تعویض کنتورهای دیجیتالی معمولی با کنتورهای هوشمند (AMI) است که این کنتورها قابلیت‌های بسیاری از جمله قرائت از راه دور، مشاهده پروفیل بار مصرفی مشترک، مشاهده وضعیت لحظه‌ای پارامترهای شبکه مشترک و .... را در اختیار شرکت توزیع برق قرار خواهد داد .
وی خاطرنشان کرد: همچنین از اطلاعات این کنتورها در طرح‌های عبور از پیک تابستان بهره برداری خواهد شد و با راه اندازی کامل این سامانه با حذف اعزام مأمور برای قرائت کنتورها، عملیات به صورت لحظه ای و از راه دور صورت خواهد گرفت، ضمن اینکه مرکزی به منظور نظارت و پایش بر وضعیت این کنتورها نیز در دفتر نظارت و کنترل لوازم اندازه گیری شرکت در نظر گرفته شده است تا بتوان از صحت عملکرد این کنتورها از نظر آنلاین بودن و وضعیت مصرفی مشترک اطمینان حاصل کرد .
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع برق مازندران در مورد فرآیند اجرایی این طرح اظهار داشت: در مرحله اول 1000 کنتور به عنوان سهمیه این شرکت در نظر گرفته شده است که با اولویت کنتورهای کشاورزی عملیات تعویض اجرایی شده است؛ در آخرین مرحله تعداد 300 کنتور طی مانور دو روزه‌ای در امورهای بابلسر و بابل شمال با حضور همکاران تمامی امورها تعویض شد .
محمودی تصریح کرد: شرکت توزیع برق مازندران دارای 12 هزار و 313 مشترک دیماندی بوده که در صورت تأمین کنتور توسط سازنده تمامی کنتورها تعویض خواهند شد.
عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج