فرماندار ایالت کاگوشیما از شرکت برق کیوشو درخواست کرد تا به صورت موقتی فعالیت نیروگاه هسته‌ای سندای واقع در این ایالت را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، ساتوشی میتازونو، فرماندار ایالت کاگوشیما و از مخالفان از سرگیری فعالیت هسته‌ای ژاپن که ماه گذشته انتخاب شد با اشاره به چند زمین لرزه اخیر رخ داده در ژاپن از شرکت برق کیوشو درخواست کرد تا برای بررسی دوباره اقدامات ایمنی و امنیتی که باید در این نیروگاه اتخاظ شود، فعالیت نیروگاه سندای را به حالت تعلیق درآورد.

پیش‌تر نیز انتظار می‌رفت که میتازونو تعلیق فعالیت نیروگاه سندای را خواستار شود چراکه پیش از انتخاب شدن توسط مردم ایالت کاگوشیما متعهد شده بود تا فعالیت این نیروگاه را به دلیل نگرانی‌های مردم نسبت به ایمنی آن متوقف کند.

او در بیانیه‌ای در این باره گفت: شرکت کیوشو به عنوان مالک نیروگاه‌های هسته‌ای موظف است تا به نگرانی‌های مردم گوش کند و به آن پاسخ دهد.

این درحالی است که میتازونو هیچ قدرتی در رابطه با تعلیق فعالیت این نیروگاه هسته‌ای ندارد.

هم‌اکنون تنها سه راکتور هسته‌ای در ژاپن فعال است؛ دو راکتور نیروگاه هسته‌ای سندای و یکی از راکتورهای نیروگاه هسته‌ای ایکاتا فعالیت خود را از سر گرفته‌اند.

پس از بروز فاجعه نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما در مارس ۲۰۱۱ به همه ۴۳ راکتور هسته‌ای ژاپن برای انسجام اقدامات ایمنی بیش‌تر خاموش شدند.