فردی که با دریافت تعدادی عکس از شهروند همدانی قصد اخاذی و دریافت سوالات امتحانی را داشت توسط کارشناسان پلیس فتا استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ اکبر امینی رییس پلیس فتا همدان در این مورد گفت: در پی مراجعه شهروند همدانی و در دست داشتن مرجوعه ای قضایی مبنی بر تهدید و اخاذی، موضوع ضمن تشکیل پرونده دردستور کار فوری کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا همدان افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد فردی با ساختن پروفایل در یکی از شبکه های اجتماعی با شاکی ارتباط برقرار کرده و پس از جلب اعتماد وی از نامبرده درخواست تصاویر نامتعارف نموده است که با قبول این درخواست پس از مدتی با تهدید شاکی جهت انتشار تصاویر وی تقاضای سوالات امتحانی را کرده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با انجام اقدامات فنی و بکارگیری شگردهای خاص پلیسی، مجرم شناسایی و پس از اخذ دستور قضایی دستگیر شد.

وی ادامه داد: متهم که از شاگردان آموزشگاه شاکی بود، ابتدا هرگونه ارتباط خود را با قضیه انکار ولی در مواجهه با ادله و مستندات انکار ناپذیر رایانه ای صراحتا به بزه انتسابی اقرار و در بازجویی فنی به عمل آمده عنوان کرد: ابتدا این کار را برای سرگرمی انجام دادم ولی پس از مدتی که به امتحان آموزشگاه نزدیک شدیم به فکر دریافت سوالات افتادم.

رئیس پلیس فتا همدان در پایان ضمن بیان این مطلب که متهم پرونده جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا فرستاده شد از شهروندان خواست موارد مشابه را با شماره تلفن ۲۱۸۲۶۷۴ در میان بگذارند.