فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند شناور حامل ۲۷ میلیارد ریال انواع کالاهای قاچاق و دستگیری ۵ متهم در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار قلندر لشکری گفت: با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، مبارزه جدی با قاچاق کالا در راستای حمایت از تولیدات ملی با جدیت بیشتری در این استان دنبال می شود.

وی افزود: برگزاری کلاس های آموزش همگانی نقش بسزایی در آگاهی مردم نسبت به تبعات سوء قاچاق بر عرصه های اقتصادی، بهداشتی و فرهنگی جامعه داشته و موجب همکاری عمومی در مقابله با این پدیده شوم شده است.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر تصریح کرد: مرزنشینان این استان در این رابطه با آگاهی از قصد چند سودجو برای ورود غیرقانونی مقادیر زیادی کالای قاچاق به کشور، بلافاصله موضوع را به دریابانان اطلاع دادند.

سردار لشکری عنوان داشت: ماموران با افزایش اقدامات اطلاعاتی و کنترل نامحسوس منطقه، شناور قاچاقچیان را به محض ورود به آب های کشور شناسایی و توقیف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی این شناور مقادیر زیادی انواع کالاهای خارجی قاچاق شامل گوشی تلفن همراه، تبلت، پودر نیروزا، قرص نیروزا، لوازم آرایشی و بهداشتی، یخچال، ماشین لباس شویی، تلویزیون، لوازم پزشکی و مقادیر زیادی انواع مواد خوراکی را کشف کردند.

این مقام مسئول در دریابانی استان بوشهر در پایان با اشاره به دستگیری ۵ متهم در این رابطه گفت: کارشناسان ارزش ریالی این محموله را ۲۷ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال برآورد کرده اند.