پلمب ۷ فروشگاه عرضه لباس‌های نامتعارف ‌یزد، کشف ۱۰ میلیارد ریال ظروف آشپزخانه قاچاق توسط ماموران نیروی انتظامی اشکذر و … از مهمترین اخبار کوتاه انتظامی استان یزد است.

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ محمدرضا مزیدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد در تشریح این خبر اظهار داشت: به تازگی برخی مراکز تولید و متصدیان واحدهای صنفی بدون رعایت ضوابط، مقررات و شئونات اسلامی، اقدام به تولید، نمایش و عرضه انواع مانتوهای نامتعارف می‌کنند که در این راستا، طرح بازدید و کنترل واحد های صنفی پوشاک توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی در یزد اجرا شد.

وی اظهار داشت: ماموران نظارت بر اماکن عمومی پلیس پلیس امنیت عمومی استان از ۹۸ واحد صنفی بازدید به عمل آوردند که در نتیجه تعداد ۱۹ واحد صنفی متخلف تذکر کتبی داده شد.

این مقام انتظامی از پلمب ۷ واحد صنفی متخلف خبر داد و گفت: برای ۱۹ واحد صنفی دیگر اخطاریه پلمب صادر شد که در صورت عدم رعایت قوانین و مقررات مربوطه برابر قانون با آنان برخورد می‌شود.

سرهنگ مزیدی عنوان کرد: طرح تشدید برخورد با عرضه کنندگان لباس‌های مبتذل، دارای آرم، علایم، تبلیغات و تصاویر فرهنگ غربی که به صورت قاچاق وارد کشور شده در سطح بازار و مجتمع‌های تجاری یزد آغاز شده و پلیس این موضوع را با جدیت دنبال می‌کند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد پوشش‌های نامتعارف را از جمله عوامل ناامنی به ویژه آسیب‌های متوجه بانوان برشمرد و اظهار داشت؛ پوشش متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی از مهمترین ارزش‌های نظام ما است و وظیفه ما حفظ این ارزش‌هاست.

کشف ۱۰ میلیارد ریال ظروف آشپزخانه قاچاق در اشکذر

فرمانده انتظامی استان، از کشف ۸۴۰ کارتن انواع ظروف آشپزخانه قاچاق به ارزش ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان اشکذر خبر داد.

سردار ایرج کاکاوند فرمانده انتظامی استان یزد اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی شهرستان اشکذر، هنگام گشت‌زنی در محدوده جاده " سنتو " به یکدستگاه تریلی " دانگ فنگ " مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این تریلی ۸۴۰کارتن انواع ظروف آشپزخانه خارجی قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را، به ارزش ۱۰میلیارد ریال، کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد در پایان با بیان اینکه راننده خوردو این محموله قاچاق را از " کنارک " بارگیری و قصد انتقال به تهران را داشت افزود: کالاهای مکشوفه تحویل اداره اموال تملیکی استان شد و پرونده نیز جهت سیر مراحل قانونی، به تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

کشف ۲ دستگاه موتورسیکلت قاچاق در یزد

رئیس پلیس آگاهی استان گفت: ماموران این پلیس در بازرسی از یک انبار در شهر یزد، دو دستگاه موتورسیکلت قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ حسین رضایی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی استان در راستای مبارزه با قاچاق کالا، باخبر شدند فردی اقدام به انبار کردن تعدادی موتورسیکلت سنگین غیرمجاز کرده است.

رضایی با اشاره به کار اطلاعاتی ماموران و شناسایی انبار مورد نظر گفت: در بازرسی از این انبار، دو دستگاه موتورسیکلت سنگین غیرمجاز شامل یکدستگاه " هوندا " ۲۵۰ سی سی و یکدستگاه " سوزوکی " ۴۰۰ سی سی " کشف و یک متهم نیز دستگیر شد.

رئیس پلیس آگاهی استان یزد ارزش ریالی این موتورسیکلت‌ها را پانصد میلیون ریال بیان کرد و افزود: با توجه به ممنوعیت تردد موتورهای سنگین در سطح شهر و با توجه به اینکه این موتورسیکلت ها به صورت قاچاق وارد می‌شوند و زمینه رعب و وحشت شهروندان را فراهم می - کنند برخورد با این موضوع در دستور کار پلیس است.

کشف ۲ میلیارد خشکبار قاچاق در یزد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گفت: ماموران ایست و بازرسی شهید مدنی، در بازرسی از یک دستگاه تریلی کانتینردار " ولوو " ۱۰ تن خشکبار خارجی قاچاق را کشف کردند.

سرهنگ حسین رضایی با اعلام این خبر افزود: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ورود محموله‌های خارجی فاقد مجوز گمرکی به سطح استان، ماموران ایست و بازرسی شهید مدنی، هنگام کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه تریلی کانتینر دار ولوو را برای بررسی مدارک و بارنامه متوقف کردند.

رضایی ادامه داد: در بازرسی از این تریلی، ۱۰ تن خشکبار قاچاق به ارزش ۲میلیارد ریال کشف و یک متهم نیز دستگیر و به مراجع قانونی معرفی شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان یزد افزود: متهم، این محموله¬ خشکبار قاچاق را از جنوب کشور بارگیری و قصد انتقال به استان " البرز " را داشت که توسط ماموران پلیس این استان شناسایی و خودروی حامل بار قاچاق، توقیف شد.

دستگیری ۲ قاچاقچی حرفه‌ای در یزد

ماموران کلانتری ۱۴ ابوذر شهرستان یزد دو نفر از قاچاقچیان حرفه‌ای را با دو کیلو و ۴۰۰ گرم تریاک دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد اظهار داشت: ماموران کلانتری ۱۴ ابوذر این شهرستان دو نفر از فروشندگان حرفه‌ای موادمخدر را هنگام حمل موادمخدر دستگیر و به دادسرا معرفی کردند.

نصیری ادامه داد: دو جوان ۳۰ساله اهل یکی از استانهای همجوار با مراجعه به شهر یزد قصد فروش مواد مخدر در یکی از محلات یزد را داشتند که با هوشیاری عوامل کلانتری ۱۴شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد در پایان با بیان اینکه در بازرسی از خودرو آنها مقدار دو کیلو ۴۰۰ گرم تریاک کشف شد افزود: متهمان با دستور مقام قضائی، روانه زندان شدند.