فرمانده انتظامی لاهیجان از دستگیری سارق با کشف چهار فقره کیف‌قاپی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود قاسمی عصر امروز در جلسه انتظامی گیلان با اشاره به سرقت به صورت کیف‌قاپی در خیابان‌های شهر لاهیجان اظهار کرد: ماموران انتظامی لاهیجان شناسایی و دستگیری سارقان را پیگیری کردند.

وی به روش سارق کیف‌قاپ در لاهیجان اشاره کرد و افزود: سارق مذکور با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت در مکان‌های شلوغ و پر تردد شهر سوژه‌های خود که بیشتر بانوان بودند، را انتخاب کرده و با ربودن کیف بلافاصله از محل متواری می‌شد.

فرمانده انتظامی لاهیجان با بیان اینکه ماموران انتظامی کلانتری ۱۱ لاهیجان با انجام اقدام‌های اطلاعاتی موفق به شناسایی یکی از سارقان کیف‌قاپ شدند، تصریح کرد: متهم مذکور حین کیف‌قاپی توسط ماموران انتظامی دستگیر شده است.

قاسمی از اعتراف متهم به چهار فقره کیف‌قاپی با همدستی یک متهم دیگر در لاهیجان خبر داد و بیان کرد: تحقیقات برای دستگیر مالخر و همدست سارق مذکور ادامه دارد.

وی متذکر شد: شهروندان هنگام تردد در معابر و حمل کیف از پیاده‌رو عبور کرده و کیف خود را طرف راست دیوار نگه‌دارند ضمن اینکه از خرید طلا و اشیای گران‌قیمت از افراد ناشناس خودداری کنند.

*دستگیری ۹ قاچاقی مواد مخدر در گیلان

رئیس مبارزه با مواد مخدر گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر با بررسی گزارش‌های مردمی از فعالیت فردی در تهیه و توزیع مواد مخدر در استان اطمینان پیدا کرده و موضوع را پیگیری کردند.

احدالله احدی به شناسایی اعضای باند مذکور با تحقیقات نامحسوس ماموران عملیات ویژه اشاره کرد و افزود: هفت نفر قاچاقی هنگام معامله ۹ کیلوگرم حشیش دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند، خاطرنشان کرد: شماره تلفن ۱۲۸ پلیس مبارزه با مواد مخدر به طور شبانه‌روزی آماده دریافت اخبار و گزارش‌های مردمی در حوزه مواد مخدر است.

*توقیف گوشی‌های تلفن همراه قاچاق در رودبار

فرمانده انتظامی رودبار نیز در جلسه انتظامی گیلان اظهار کرد: ماموران انتظامی ایستگاه بازرسی مستقر در ورودی شهر رودبار با کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس که از مسیر جنوب به شمال در حرکت بود، مشکوک شده و آن را خودرو متوقف کردند.

علی رمضانی با بیان اینکه ماموران انتظامی در بازرسی از خودروی مذکور تعداد ۲۴۳ دستگاه گوشی تلفن همراه در مدل‌های مختلف که مجوز گمرکی نداشتند را کشف کردند، تصریح کرد: راننده خودروی مذکور دستگیر شده است.

وی، ارزش گوشی‌های کشف شده را یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شده است.

فرمانده انتظامی رودبار در ادامه با اشاره به کشف آرد قاچاق در این شهرستان، بیان کرد: ماموران ایستگاه بازرسی مستقر در ورودی رودبار حین کنترل خودروهای عبوری در مسیر مواصلاتی تهران به رشت به یک دستگاه خودروی نیسان و دو دستگاه کامیون مشکوک شدند و خودروها را متوقف کردند.

به گفته رمضانی، ماموران در بازرسی از خودروهای مذکور تعداد ۸۳۰ کیسه آرد قاچاق خارج از شبکه توزیع را کشف کردند و رانندگان خودروها دستگیر شدند.

وی همچنین از کشف ۳۰۹ کیسه آرد قاچاق و خارج از شبکه توزیع در نانوایی‌های رودبار خبر داد و یادآور شد: ماموران انتظامی ۱۲ متهم را در رابطه با موضوع مذکور دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی رودبار مجموع کالای کشف شده را ۴۵ تن عنوان کرد و گفت: ۶۰۰ میلیون ریال ارزش آرد کشف شده است ضمن اینکه ۱۵ متهم با تشکیل پرونده برای مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.