یک شبکه تلویزیونی آمریکایی خبر داد که تیم ملی لهستان به خاطر رفتار بازیکنانش در بازی مقابل ایران احتمالاً با جریمه روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه تلویزیونی «NBC» آمریکا خبر داد، گزارش‌ها حاکی از آن است که تیم والیبال لهستان به دلیل جنجال‌سازی بازیکنانش در پایان دیدار با ایران در المپیک و سرشاخ شدن با شاگردان رائول لوزانو، احتمالاً از سوی فدراسیون جهانی فوتبال(FIVB) جریمه خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران که اولین حضورش در بازی‌های المپیک را تجربه می‌کند، در دومین روز از بازی‌های مرحله مقدماتی والیبال المپیک در رقابتی نزدیک و سخت و پس از پنج ست مغلوب لهستان شد که حساسیت این بازی در نهایت به مشاجره بازیکنان دو تیم در دو سوی تور انجامید.

«NBC» گزارش داد؛ هنوز مشخص نیست که سر آغاز و علت مشاجره بازیکنان از کجا بوده است، اما اگر ادعاهایی که در حساب کاربری رسمی فدراسیون والیبال ایران مطرح شده را باور کنیم، فدراسیون جهانی والیبال باید لهستانی‌ها را جریمه کند.

سعید معروف، پاسور تیم ملی والیبال ایران پس از این بازی گفت که نمی‌داند چرا بازیکنان لهستان از بازیکنان ایران متنفر هستند.

پاسور تیم ملی کشورمان پس از این بازی که در پایان به جنجال کشیده شد، با حضور در کنفرانس خبری گفت: ما لهستانی‌ها را دوست داریم. آنها در زمین در صورت ما نگاه می‌کردند و می‌خندیدند که اصلاً برایم مهم نبود چون از نظر من این هم جزیی از بازی است. ما به آنها خیره می‌شویم، آنها هم به ما خیره می‌شوند. آنها به ما لبخند می‌زنند، ما به آنها لبخد می‌زنیم. به هر حال ورزش همین است، اما در نهایت این نتیجه بازی است که برایم اهمیت دارد.

معروف در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: ما برای زدن یا دعوا با کسی وارد زمین نمی‌شویم. به شخصه تنها به دنبال پیروزی هستم و تمام توانم را در زمین به معرض نمایش خواهم گذاشت تا تیم ایران مقابل هر حریف خود به پیروزی برسد. با لهستانی‌ها هم هیچگونه خصومت شخصی ندارم و به نظر من این یک بازی معمولی است. تنها به دنبال پیروزی هستم. اینجا المپیک است و این داستان زندگی من است، جایی که همیشه می‌خواستم در آن باشم و به قهرمانی برسم. به همین خاطر تمام تلاشم را خواهم کرد تا به تیمم برای قهرمانی در این بازی‌ها کمک کنم.