مایکروسافت امروز خبر داده است که موتور جستجوی Bing این شرکت در المپیک ۲۰۱۶ ریو برزیل مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این موتور جستجو جالب ترین و هیجان انگیز ترین رویداد هایی که قرار است هر روز در المپیک شاهد باشیم را پیش بینی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، این برای اولین بار نیست که قرار است بینگ مایکروسافت اقدام به پیش بینی کند و پیش از این نیز در بسیاری از رویداد های ورزشی بزرگ، مراسم اهدای جوایز و انتخابات های بزرگ در سراسر دنیا از این موتور برای پیشبینی وقایع استفاده شده است. این بار نیز قرار است این موتور جستجوی پیش بینی کند که کدام رویداد ها در زمان برگزاری المپیک از هیجان بیشتری برخوردار خواهند بود.

مایکروسافت در این باره گفته است: در حین برگزاری بازی های المپیک در ریو تکنولوژی پیش بینی موتور جستجوی بینگ تقویم جالب توجهی از این بازی ها را با عنوانEvents to Watchارائه میکند. این تقویم به شکل روزانه بروزرسانی خواهد شد و جالب ترین و هیجان انگیز ترین رویداد های هر روز این بازی ها را به کاربران پیشنهاد میکند

از سوی دیگر صفحهBing Predicts Dailyکاربران و علاقه مندان به بازی های المپیک ۲۰۱۶ را با نکات آموزشی و قابل توجه این بازی ها و همچنین پیش بینی های جدید برای این بازی ها مواجه خواهد کرد.

برای مثال این موتور اکنون پیش بینی کرده است که ایالات متحده، چین و بریتانیا به ترتیب کشورهای اول تا سوم این رقابت ها در حوزه سب مدال خواهند بود. این پیش بینی از آن جهت است که کشور روسیه به دلیل ماجرای بررسی دوپینگ سازمان یافته، قادر نخواهد بود همه ورزشکاران خود را به بازی های المپیک امسال بفرستد.