در آخرین روز از المپیک ریو، کار کاروان ایران نیز در این دوره از بازی‌ها به اتمام رسید و تمامی تیم‌ها باید راهی کشورمان شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، کاروان ورزشی کشورمان که با ۶۳ ورزشکار راهی المپیک ریو شده بود، بالاخره به کار خود پایان داد. نتیجه کار ورزشکاران وطن به اندازه کافی جالب نبود و خصوصا در مقایسه با المپیک ۲۰۱۲ لندن(با ۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز که بعدها به دلیل دوپینگ یک وزنه‌بردار، کیانوش رستمی نقره‌ای شد و ترکیب مدال‌های ایران به ۴ طلا، ۶ نقره و ۲ برنز تغییر یافت) افت داشت. کاروان امام رضا در ریو ۲۰۱۶ تنها ۳ مدال طلا، یک مدال نقره و ۴ مدال برنز به کسب کرد.

در این دوره از رقابت‌ها، تیراندازی با تپانچه و شمشیربازی شروع کار کاروان بود و کشتی آزاد و دوی ماراتن نیز پایان‌بخش تلاش ورزشکاران محسوب می‌شد. کسانی که انتظار می‌رفت مدال قطعی بگیرند از جمله احسان حدادی، فرزان عاشورزاده، حمید سوریان، بهداد سلیمی و… در برخی موارد ضعیف‌تر از حد خود ظاهر شدند و گاهی نیز اسیر ناداوری شده و شانس کسب مدال را از دست دادند.

از سوی دیگر ستارگان درخشانی چون مجتبی عابدینی در رشته شمشیربازی، کیمیا علیزاده در تکواندو، حسن تفتیان در دوی ۱۰۰ متر و حسن یزدانی در کشتی آزاد بالاتر از حد انتظار بودند و ایرانی‌ها را با عملکردشان شادمان کردند.

کارمان در المپیک ریو ۲۰۱۶ به اتمام رسید و تمام مدال‌های‌مان همین بود که در زیر می‌بیند.

مدال طلا:(سه مدال)وزنه برداری: کیانوش رستمی(دسته ۸۵ کیلوگرم) سهراب مرادی(دسته ۹۴ کیلوگرم)

کشتی آزاد: حسن یزدانی(دسته ۷۴ کیلوگرم)

مدال نقره:(یک مدال)کشتی آزاد: کمیل قاسمی(دسته ۱۲۵ کیلوگرم)

مدال برنز:(۴ مدال)تکواندو: کیمیا علیزاده(دسته ۵۷ - کیلوگرم)

کشتی آزاد: حسن رحیمی(دسته ۵۷ کیلوگرم)

کشتی فرنگی: سعید عبدولی(دسته ۷۵ کیلوگرم) قاسم رضایی(دسته ۹۸ کیلوگرم)