عضو تیم ملی تکواندو کشورمان در دومین مبارزه خود در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ در پیکار با رقیب ایرانی‌الاصل خود از آذربایجان نتیجه واگذار کرد. خداخش باید در انتظار حضور رقیب خود در فینال باشد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی خدابخش که در وزن ۸۰ - کیلوگرم دور نخست «میگوئل فررا» از هندوراس را قبل از پایان راند سوم ۱۳ بر یک شکست داده بود، در مبارزه دوم مقابل میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی تیم ملی آذربایجان ۱۷ بر ۵ قبل از پایان وقت سوم مبارزه، نتیجه را واگذار کرد.

دو تکواندوکار که شناخت خوبی از هم داشتند یک مبارزه جذاب و دیدنی را به تصویر کشیدند. این دیدار با احتیاط دو تکواندوکار آغاز کرده و در آغاز دقیقه دوم از وقت اول این بیگی بود که سه امتیاز کسب کرد و نتیجه را به سود خود تغییر داد. وقت دوم با تک امتیاز خدابخش آغاز شد و بلافاصله با اجرای تکنیک نتیجه را ۵ بر۳ به نام خود روی تابلو ثبت کرد و در ادامه این بیگی بود که ضربه سه امیتازی زد و ۶ بر ۵ پیش افتاد. دو اخطاری که داور به خدابخش داد یک امتیاز و در ادامه با ضربه بالا سه امتیاز دیگر به سود بیگی ثبت شد تا نتیجه ۱۰ بر۷ تغییر کند.

در وقت سوم خدابخش از همان ثانیه آغاز مبارزه تلاش خود را برای جبران امتیازات آغاز کرد ولی بازهم این بیگی بود که سه امیتاز دیگر کسب کرد و ۱۳بر۵ پیش افتاد.

این تکواندوکارایرانی آذربایجان در مرحله نیمه نهایی باید برابر «محمد لوتالو» از انگلستان پیکار کند. پیروزی بیگی در برابر این انگلیسی، باعثمی شود تا خدابخش در گروه شانس مجدد برای کسب مدال برنز پیکار کند. این تکواندوکار انگلیسی نشان برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن را در کارنامه دارد، در مبارزه قبلی خود برابر «استیون لوپز» آمریکایی ۹ بر ۲ صاحب برتری شده بود.