بانوی تکواندوکار ایران در نخستین دیدار مبارزه المپیکی خود مقابل نماینده با تجربه کرواسی صاحب پیروزی شد و به مرحله بعدی صعود کرد. کاروان ورزش ایران روی مدال آوری او حساب کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، در روز دوم از رقابتهای تکواندو بازیهای المپیک تکواندوکاران اوزان ۶۸ - کیلوگرم مردان و ۵۷ - کیلوگرم بانوان کار خود را از ساعت ۱۶/۳۰ دقیقه به وقت تهران آغاز کردند. امروز تیم کشورمان تنها کیمیا علیزاده را در جدول مسابقات داشت که مسابقه اش را ساعت ۱۹ به وقت ایران برگزار کرد.

بانوی تکواندوکار کشورمان دور نخست «آنا زانینویچ» از کرواسی را پیش رو داشت و با وجودی که یک سرو گردن از حریف بالاتر بود موفق شد دارنده یک طلا، دو نقره و یک برنز رقابتهای قهرمانی جهانی از سال، سه مدال طلا، نقره و برنز قهرمانی اروپا را شکست داده و راهی دور دوم شد.

وقت اول این دیدار با کمترین فعل و انفعال بین دو تکواندوکار و تنها با یک اخطاری که حریف کرواسی گرفت به پایان رسید. نماینده کشورمان وقت دوم را بهتر آغاز کرد با سه امتیازی که علیزاده گرفت پیش افتاد و در ادامه هم یه ضربه سه امتیازی و یک تک امتیاز نتیجه پایانی این راند را ۷ بر صفر به نام خود روی تابلو امتیازات ثبت کرد.

در وقت دوم علیزاده به اداره مبارزه پرداخت و حریف با تجربه با یک امتیاز و یک ضربه سه امیتازی حساب کار را ۷ بر۴ تغییر داد. بیرون رفتن علیزاده، گرفتن رقیب و سه اخطار داور نتیجه نهایی را ۷ بر۶ به سود نمایده کشورمان ثبت کرد.

علیزاده دور دوم و در مرحله یک هشتم نهایی می بایست به مصاف «اوا گومز» از اسپانیا برود.