مدیر گمرک مجموعه فرودگاه بین المللی پیام از راه اندازی سیستم یکپارچه شدن سامانه ترخیص کالا در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین سالاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که عصر یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اهم اقدامات انجام شده در گمرک البرز در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در این رابطه حدود ۵۰ پروژه تعریف شده است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه و تکمیل پنجره واحد فرا مرزی که از سال گذشته آغاز شده و باید تا شهریورماه جاری عملی و اجرایی شود، افزود: متولی این بخش دفتر ارتباطات و فناوری استان البرز است.

سالاری با اشاره به اینکه سیستم یکپارچه شدن سامانه ترخیص کالا در البرز راه اندازی شده است، گفت: یکپارچه سازی رویه واردات در این رابطه نیز انجام شده و خوشبختانه امسال همه گمرک ها به این سامانه متصل شدند.

وی با بیان اینکه یکپارچه سازی در ترانزیت و صادرات به صورت آنلاین نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: یکپارچه سازی در ورود، اظهار و خروج کالا و مدیریت ریسک توسط سیستم اعمال شده است.

مدیر گمرک البرز با تاکید بر اینکه پرداخت الکترونیکی یکی از اقدامات انجام شده در این حوزه به شمار می آید، گفت: همه وجوه گمرکی بر اساس شناسه پرداخت از سیستم اخذ می شود.

وی یادآور شد: خوشبختانه توسعه و تکمیل مدل پنجره واحد تجاری فرا مرزی در استان البرز را شاهد بوده ایم.

سالاری در خاتمه بیان کرد: خوشبختانه تاکنون درصد بالایی از برنامه های مربوط به اعمال اقتصاد مقاومتی در استان تحقق پیدا کرده است.