رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی نفتکش ایران گفت: ‌ در راستای ایرانی کردن کادر دریایی، ۱۶۹ دانشجو و فارغ‌التحصیل ایرانی را بورسیه و جذب کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدعلی خبازی‌نژاد اظهار کرد: در راستای سیاست‎های جذب نیرو و ایرانی کردن پرسنل دریایی شرکت ملی نفتکش ایران و همچنین تکمیل کادر نیروی متخصص ایرانی این شرکت، در سال جاری اقدامات و هماهنگی‎های لازم با امور مختلف داخلی و همچنین اخذ مجوز از ستاد کل مشترک نیروهای مسلح برای جذب نیروی جدید با ۱۰ سال تعهد خدمت در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: در این راستا، پس از رایزنی و مذاکره با دانشگاه امام خمینی نوشهر تعداد ۷۰ نفر در رشته عرشه و موتور کشتی از طریق آزمون سراسری کارشناسی سال ۹۵ بورسیه و جذب شرکت ملی نفتکش ایران می شوند. به گفته وی، این دانشجویان طبق برنامه و چشم‌انداز پنج ساله شرکت ملی نفتکش ایران در سال ۱۴۰۰ به ناوگان این شرکت ملحق خواهند شد. خبازی نژاد اضافه کرد: همچنین تعداد ۷۱ نفر از دانشجویان ممتاز درحال تحصیل در رشته‎های عرشه و موتور در دانشگاه‎های آزاد اسلامی خارگ و دانشگاه صنعت نفت محمودآباد پس از انجام مصاحبه و گذراندن مراحل مختلف بورسیه، به‌زودی جذب ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران می‌شوند. رئیس آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: علاوه براین در راستای تامین نیروی متخصص مورد نیاز ناوگان این شرکت، ۲۸ نفر از فارغ التحصیلان رشته‎های برق و مکانیک(جامدات و سیالات) را طبق ضوابط و استانداردهای سازمان بنادر و دریانوردی به‌صورت آزاد و از دانشگاه‌های مختلف کشور پس از اعلام فراخوان و طی مراحل مربوطه، برای فعالیت در ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران انتخاب شده‌اند.