سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تشکیل قرارگاه ویژه مبارزه با قاچاق کالا در ۱۹ استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، قاسم خورشیدی گفت: نیروی انتظامی به منظور تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز در ۱۹ استان قرارگاه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را تاسیس کرد. این قرارگاه ها نوعا در استان‌های مرزی یا عبوری کالاهای قاچاق تشکیل شده تا نیروی انتظامی بتواند مبارزه با کالای قاچاق را شدت بخشد.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز همچنین از کشف ۱۴ لنج کالای قاچاق در محدوده آبهای ساحلی شهرستان میناب خبر داد و افزود: این لنج‌ها حاوی انواع لوازم خانگی، ارزاق عمومی، پوشاک و سایر اقلام بوده که تا الان ۱۲ فروند آن به بندرعباس منتقل و در حال تخلیه و آمارگیری است.

وی تصریح کرد: در دو ماه و نیم گذشته بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی قاچاق در کشور کشف و ضبط شد. همچنین در دو ماه و نیم سال ۹۵ حدود ۱۰۰ هزار دستگاه موبایل قاچاق کشف و ضبط شده و در همین مدت ۶۵۰ تن انواع ظروف چینی، بلور و کریستال قاچاق کشف و ضبط شده است.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در همین رابطه سپاه استان یزد موفق شد ۵۹۰ تن انواع چینی، بلور و کریستال را در چندین انبار شهر یزد کشف و ضبط کند.این آمارها نشانگر شدت یافتن مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح کشور است و انتظار می رود با هماهنگی بیشتر دستگاه‌های ذی ربط این کشفیات در سال ۹۵ افزایش یابد.