فیلمبرداری «بررسی اقتصادی» از بندرعباس تا ترکیه محصول سازمان هنری رسانه ای اوج به پایان رسید و برای پاییز آماده نمایش است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، فیلم برداری یکی از تازه ترین محصولات این سازمان، مستندی با موضوع اقتصاد مقاومتی به تازگی پایان یافته و در حال حاضر مراحل پایانی تولید را طی می کند.

تورج کلانتری مستندساز کشورمان که کارگردانی این مستند را بر عهده دارد در این زمینه گفت: در این کار برخلاف مستندهای تولیدی قبلی در حوزه اقتصاد مقاومتی، تلاش دارد تا با نگاه به نقاط قوت روی ضعف های اقتصادی کشور نیز دست گذاشته و توجه نخبگان و مسوولان را به برخی از کژکارکردهای اقتصادی کشور جلب کند. این کارگردان برخی از مشکلاتی که امروز برای پیگیری اقتصاد مقاومتی پیش پای کشور قرار گرفته است را به بیماری هایی مزمن تشبیه کرد و افزود: به علت وابستگی درآمدهای کشور به نفت، رکود تورمی ناشی از آن باعثشده که هر از چندی وضعیت اقتصادی کشور با مشکل مواجه شود و همین مسأله سبب شده بخش خصوصی نتواند قدرت و قوام لازم را پیدا کند. این مستندساز کشور ادامه داد: برای ریشه یابی این مشکلات، فیلمبرداری های مختلفی در بخش های مختلف کشور از بندرعباس تا انزلی داشته ایم و با صنعت گران و فعالان اقتصادی گفت و گو کرده ایم و تلاش شده تا مشکلات را به صورت میدانی رصد کنیم. وی یکی از موضوعات جذابی که در مستند به آن پرداخته شده را مقایسه کشور ترکیه با ایران دانست و گفت: کشور ترکیه به دلیل شباهت های اقتصادی که با ایران داشته، مورد مناسبی برای مقایسه محسوب می شود. این کشور تا ۱۵ سال پیش با تورم سالیانه ۴۰ درصدی دست و پنجه نرم می کرده است که در حال حاضر به زیر ۱۰ درصد رسیده و همچنین در زمینه خصوصی سازی با مشکلات عدیده ای روبرو بوده است، به علاوه اینکه جمعیت این کشور نیز تقریباً مشابه ایران است. کلانتری با مرتبط دانستن رشد اقتصادی ترکیه با ثبات سیاسی در این کشور اظهار کرد: هنگامی که کودتای اخیر در ترکیه به وقوع پیوست تیم ما برای فیلم برداری در این کشور به سر می برد. نکته جالبی که می توان بدان اشاره کرد این است که رشد اقتصادی منجر به افزایش رضایت اجتماعی - اقتصادی و ثبات سیاسی در ترکیه شده به نحوی که برای اولین بار در تاریخ این کشور شاهدیم که ارتش در انجام کودتا شکست می خورد و این مساله را نمی توان بی ربط با مسائل اقتصادی دانست. مراحل فیلم برداری این مستند ۶۰ دقیقه ای که در موسسه نجوای زلال هنر در حال تولید است و از تازه ترین محصولات سازمان هنری رسانه ای اوج در حوزه اقتصاد خواهد بود به پایان رسیده و در حال طی کردن مراحل نهایی تدوین است و به گفته کارگردان آن تا پایان پاییز امسال برای پخش آماده می شود.