صرافان ارز و سکه در معاملات امروز(سه شنبه) بازار آزاد، هر دلار آمریکا را با ۴۴ ریال افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، ۳۵ هزار و ۵۴۳ ریال و هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید را با ۴۲ هزار ریال افزایش، ۱۱ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال دادوستد کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه سنا که توسط صرافی های مجاز کل کشور انجام می گیرد، هر یورو تا لحظه تنظیم این خبر با ۶۰ ریال کاهش قیمت نسبت به روز گذشته (دوشنبه هشتم شهریور) به ۴۰ هزار و ۶۵ ریال رسید و هر پوند انگلیس نیز با ۱۰۹ ریال افزایش قیمت، ۴۶ هزار و ۶۰۰ ریال فروخته شد.

همچنین بر پایه اعلام اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران و تا لحظه انتشار این خبر، هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۱۰ هزار ریال افزایش به ۱۱ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال، هر قطعه نیم سکه با ۲۰ هزار ریال افزایش قیمت پنج میلیون و ۷۲۰ هزار ریال و هر قطعه ربع سکه نیز با ۱۰ هزار ریال افزایش قیمت ۲ میلیون و ۹۷۰ هزار ریال دادوستد شد. در معاملات امروز بازار آزاد، هر قطعه سکه گرمی بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز، یک میلیون و ۸۲۰ هزار ریال فروخته شد و هر گرم طلای ۱۸عیار، یک میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۹۰ ریال داد و ستد شد. براساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران، هر اونس طلا نیز با یک دلار و ۴۰ سنت افزایش قیمت نسبت به روز گذشته، یک هزار و ۳۲۱ دلار و ۵۰ سنت قیمتگذاری شد. این اتحادیه برای امروز، قیمت هر دلار را ۳۵ هزار و ۵۲۰ ریال و هر یورو را ۴۰ هزار و ۱۰ ریال اعلام کرده است.