رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از توافق هسته ای بیش از ۶۰ میلیارد دلار خطوط اعتباری توسط برخی کشورها برای انجام پروژه ها در ایران باز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی لاریجانی در جلسه شورای اداری شهرستان گلپایگان با بیان اینکه بعد از برجام زمینه لازم برای سرمایه گذاری خارجی و داخلی در کشور مهیا شده است، افزود: مسوولان می توانند خارج از نقدینگی داخلی کشور از ظرفیت خطوط اعتباری هم استفاده کنند.
وی با بیان اینکه ظرفیت های خوبی هم اینک برای کشور در حال فراهم شدن است، تصریح کرد: باید از شرایط موجود به بهترین شکل ممکن استفاده شود. لاریجانی با بیان اینکه بعد از توافق هسته ای شرایط کشور در حال تغییر است، افزود: جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی در طرح های عمرانی کلید حل مسائل و توسعه اقتصادی کشور است و همه باید به سمت جذب سرمایه ها گام برداریم. رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به افتتاح سد کوچری گلپایگان گفت: با افتتاح این سد مشکل آب شُرب دو شهر گلپایگان و خوانسار و چند شهر دیگر حل شد. وی گفت: این پروژه به مشکل عجیب و غریبی تبدیل شده بود و در این مدت دولت های زیادی آمدند و رفتند و این پروژه همچنان باقیمانده بود. لاریجانی با بیان اینکه پروژه های مختلفی معطل مانده بود، گفت: با دستور مقام معظم رهبری، همت مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء و مسئولان دیگر، این معضل حل و فضای جدیدی برای زندگی و فعالیت در این شهرها ایجاد شد. وی با بیان اینکه دوره گذشته، دوره بسیار سختی بود، افزود: باید مسئولان پیگیری های لازم را برای حل مشکلات مردم انجام دهند. لاریجانی گفت: استفاده از توانمندی های بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی در جمهوری اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است. وی با بیان اینکه کارها را باید کمتر به بخش دولتی واگذار کرد، گفت: دولت توان اجرای این کارها را ندارد و واگذاری کارها به دولت به مصلحت کشور نیست. رئیس قوه مقننه گفت: برای استفاده از توان بخش خصوصی باید پروژه های جدیدی خلق شود تا بتوانیم از امکانات آنها استفاده کنیم.