وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید در دام مجادلات بی‌هدف گرفتار نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی ربیعی امروز در آیین افتتاح مجتمع آب‌درمانی، آموزشی و ورزشی مرحوم محمد صادقی اسفهلانی و تجلیل از خیر تبریزی حبیب صادقی اسفهلانی گفت: هر استانی که بخواهد وضعیت مردم خود را بهتر کند، باید تلاش کند که ذهنیت مثبت‌تری در آن استان ایجاد کرده و یک مدیریت هماهنگ داشته باشد.

وی افزود: خوشبختانه مدیریت آذربایجان‌شرقی، مدبرانه و عقلانی، تمامی فعالیت‌های خود را انجام داده است و من مطمئنم در آینده مردم استان آینده درخشانی را شاهد خواهند بود.

او تصریح کرد: به عنوان مثال علی‌رغم اعتبار استانی ۱۰۰ میلیارد تومانی در هفته دولت سال‌جاری، بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخشی از سخنان خود، از تمام گروه‌های سیاسی استان خواست که توسعه استان را در اولویت خود قرار داده و از اختلاف‌افکنی بپرهیزند.

ربیعی با بیان این‌که بخشی از برنامه‌های انجام شده دولت تدبیر و امید اصلاً بیان نشده است، تصریح کرد: گسترش مسائل اجتماعی و همچنین فرهنگ اجتماعی، از مهم‌ترین اهداف و رویکردهای دولت تدبیر و امید است و در این زمینه، اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده، ولی اصلاً اطلاع رسانی نشده است.

وی همچنین دولت روحانی را، دولت توسعه گر اجتماعی عنوان کرد و گفت: اجرای برنامه‌هایی با محوریت حمایت اجتماعی، از دیگر اهداف مورد نظر دولت است. فرصت‌های نابرابر در جامعه زیاد است و در بعضی موارد احساس می‌شود که تعدادی را در یک ماشین ژیان نشانده‌ایم و در یک جاده دراز از آن‌ها میخواهیم که با دیگران رقابت کنند.

وی همچنین با اشاره به مهم‌ترین اقدامات دولت در حوزه مقابله با فقر آموزشی و فقر تحصیل در کشور اظهار کرد: خوشبختانه بیش از ۱۷۰ هزار کودک محروم از تحصیل شناسایی شده و به تحصیل خود بازگشته‌اند.

ربیعی با بیان این‌که مهم‌ترین تلاش دولت، ایجاد فضای آرام مردمی است، اظهار کرد: ناآرامی روانی و ناامیدی، مهم‌ترین عامل آسیب‌های اجتماعی است و هرکسی که امید مردم را تضعیف کند، آسیب‌های اجتماعی را در جامعه افزایش داده است.

وی عنوان کرد: عده‌ای به ما می‌گویند که چرا دولت به تخریب‌کنندگان جواب نمی‌دهد؟ می‌گویند چرا دولت حمله نمی‌کند؟ جواب همه آن‌ها را این‌جا می‌گویم. می‌گویم که دولت تدبیر و امید در کنار کار مردم تهمت‌هایی را نیز می‌شنود، ولی به‌خاطر این‌که امنیت و آرامش روانی جامعه به هم نخورد، جوابی نمی‌دهم.

وی در همین راستا عنوان کرد: دولت تدبیر و امید به هیچ وجه در دام مجادلات بی هدف اسیر نمی‌شود.

در حاشیه این مراسم، مجتمع آب‌درمانی، آموزشی و ورزشی بهزیستی استان با عنوان مجتمع مرحوم محمد صادقی اسفهلانی نیز به دست وزیر افتتاح شد.

دقایقی پیش نیز پروژه ۱۹۸ واحدی(مسکونی) کلال سامان بهزیستی به مناسبت هفته دولت به دست وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.